آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5029
تاریخ انتشار : 25 دی 1390 1:30
تعداد بازدید : 631

پاتوق من، سایت شماست

پاتوق شما کجاست؟ ممکن است "کافه کوچه" در یوسف آباد پاتوق شما باشد یا "کافه لایف" در دارآباد. یا مثلا "شهر کتاب پارک ساعی" پاتوق شما برای سیر و سیاحت در کتاب ها باشد یا کتابفروشی "اگر".

آیا شما هم در فضای مجازی از این پاتوق‌ها دارید؟ مثلا گودر قبل از اینکه تغییر پیدا کند پاتوق من بود. چون چیزی در آنجا جریان داشت که واقعی و دلچسب بود؛ با آدم‌هایی همفکر من و مطالب موردعلاقه‌ من. در آنجا چیزهایی منتظر بودند تا من کشف‌شان کنم. روابط انسانی در گودر به شدت جریان داشت.
من فکر می‌کنم قطعا این امکان وجود دارد که یک سایت یا وبلاگ به پاتوق یک‌سری از افراد تبدیل شود اما مستلزم داشتن ویژگی‌هایی است:
موضوعات و مطالب سایت باید با علاقه‌مندی‌های فرد سنخیت داشته باشد. مثلا ممکن است برای مادری که در انتظار به دنیا آمدن فرزندش است "نی نی سایت" به یک پاتوق دوست‌داشتنی تبدیل شود. یا مثلا کسی که عاشق تیم رئال مادرید است ممکن است پاتوقش سایت رئال مادرید باشد که در آنجا ویدئوها، اخبار و تمام چیزهای مربوط به تیم موردعلاقه‌اش را پیدا می‌کند.
سایت باید میزبان خوبی برای بازدیدکننده باشد. کاربرپسند بودن سایت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در اینجا اهمیت دارد. توضیحات کافی، پیچیده نبودن کار با سایت و واضح بودن قسمت‌های مختلف سایت و نیز زیبایی آن و شلوغ و درهم نبودنش بسیار مهم است.
روابط انسانی نیز نباید از این قاعده حذف شود. روابط خوب بین کاربران و نیز بین کاربران و پشتیبان‌ها یا نویسندگان سایت قطعا به پیشرفت روند پاتوق شدن سایت کمک می‌کند. کاربری به یک سایت یا وبلاگ وفادار خواهد بود که یک میزبان خوب، با توجه و مهربان از او استقبال کند. زمانی که صاحب یک کتابفروشی عاشق کتاب باشد و با شما صحبت کند و در انتخاب کتاب‌ها به شما کمک کند، احتمال اینکه آن کتابفروشی به پاتوق شما تبدیل شود زیاد است. این اتفاق می‌تواند برای یک سایت یا وبلاگ هم صادق باشد.
منبع: blog.haminaa.com


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :