آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5023
تاریخ انتشار : 25 دی 1390 1:11
تعداد بازدید : 542

رحمتي در جمع روساي نظام صنفي رايانه‌اي استان‌ها :

هيات مديره هاي استاني، نقش تاثيرگذاري درتصميمات دارند

جلسه هماهنگي مجمع هيات عمومي صنف با حضور روساي هيات مديره هاي استاني و تني چند از اعضاي شوراي مركزي سازمان روز گذشته در محل دبيرخانه سازمان برگزار شد.

روابط عمومی سازمان- پرويز رحمتي، رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور ضمن خوشامدگويي و تبريك به روساي منتخب استان‌ها ابراز اميدواري نمود تجارب متراكم و با ارزش دو دوره گذشته مورد استفاده قرار گيرد و سازمان از ظرفيت‌هاي منتخبين جديد به منظور نوآوري در مسايل صنفي و تنظيم مناسبات بهتر و دقيق‌تر با اعضا صنف و دستگاه‌هاي مرتبط بهره‌مند گردد.
وي با بيان اين كه در حال حاضر در هفته‌هاي پاياني دوره دوم قرار داريم گفت: واقعيت اين است كه در ارتباط با حضور سازمان در جامعه حرفه‌اي و كشوري، تمامي زيرساخت‌هاي لازم وجود دارد اما وقتي با واقعيت‌هاي موجود مواجه مي‌شويم مي‌بينيم كه صرف وجود بستر قانوني و صرف شكل‌گيري سازمان و ايجاد ساختارها و اركان اجرايي، به منزله اين نيست كه تنگنا و مشكلات اجرايي وجود ندارد.
رحمتي، وجود معضل در درك و فهم نقش سازمان توسط دستگاه‌ها و ساختارهاي اجرايي مختلف را از جمله معضلات موجود در كار سازمان برشمرد و افزود: خوشبختانه سازمان در پايان دوره دوم دستاوردهاي قابل توجهي در شوراي مركزي، هيات مديره‌ها و كميسيون‌هاي استاني داشته كه به اعتبار اين دستاوردها، سازمان مرحله معيني را گذرانيده و انتظار مي رود دوره سوم، دوره تسريع در بهره برداري از ظرفيت‌ها و امكانات سازمان باشد.
رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور با اشاره به سطح ارتباطات سازمان با دستگاه‌ها و نهادها اظهار داشت: سازمان نظام صنفي رايانه‌اي سازمان شناخته شده‌اي است و در حال حاضردر شرايطي قرار داريم كه سازمان سطح ارتباطات تعريف شده و مشخصي با نهاد رهبري، قواي سه‌گانه، نمايندگان حوزه فناوري اطلاعات، وزارتخانه اصلي طرف تعامل، كارگروه فاوا  و....در جهت تعميق و توسعه مناسبات دارد. همچنين از نقطه نظر موقعيت، نقش و جايگاه سازمان با مساعدت و همكاري صنف تثبيت شده است.
وي گفت: سازمان با مسايل و مشكلاتي مواجه است كه ممكن است سطح حل مساله الزاما خود سازمان نباشد اما يقينا هيات مديره‌هاي استاني در مقياس اركان سازمان، نقش تاثيرگذاري در تصميمات دارند و به اعتقاد من اين فرصت بسيار مناسبي است كه از منظر حرفه‌اي و به عنوان يك تشكل فراگير در تعامل با ساير تشكل‌هاي ديگر، بخشي از اين محدوديت‌ها را از طريق تعميق مناسبات برطرف نماييم.
مهندس رحمتي افزود: ما به عنوان يك كشور در حال توسعه در ارتباط با طرز تلقي و نگرش به سازمان‌هاي مردم نهاد، در اوان كار بوده و از تجارب منسجم و قابل اتكا چندساله برخوردار نيستيم، بنابراين هم‌اكنون كه در اواخر دوره دوم بسر مي‌بريم، در عين حال كه تلاش مي‌كنيم وظايف قانوني و جاري خود را انجام دهيم، با اين واقعيت نيز مواجه‌ايم كه اگرمرتكب خطايي شديم تلاش كنيم تصحيح مسير نماييم.
وي روساي نظام‌هاي استاني را به صبر و تحمل و رعايت الزاماتي كه چنين حركتي طلب مي‌كند دعوت نمود و اظهار داشت: انتظار مي‌رود در دوره سوم شاهد خلق ارزش‌هاي جديد باشيم و به لحاظ كمي و كيفي دستاوردهايي را كسب كنيم كه نتيجه آن تنها براي صنف حائز اهميت باشد.
در ادامه، مهندس حميدرضا قمي، نايب رييس و دبيركل سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور يكي از دلايل تشكيل اين جلسه را آشنايي بيشتر استان‌ها با يكديگر و برقراری ارتباط، همچنين ايجاد آمادگي براي تشكيل اركان نظام برشمرد و برضرورت اطلاع از قانون نظام صنفي و ساير قوانين مرتبط تاكيد نمود.
دبيركل سازمان با اشاره به برگزاري مجمع هيات عمومي صنف در روز چهارشنبه 12 بهمن ماه سال جاري گفت: هيات عمومي صنف، مرجعي براي انتخاب اعضاي شوراي مركزي سازمان و نمايشي از تعالي صنفي، اظهار ظرفيت و قدرت سازمان است.
وي با تشريح اركان سازمان اظهار داشت: هيات عمومي متشكل از هيات مديره‌هاي استاني است كه بر اساس آن اعضاي شوراي مركزي دوره سوم براي سه سال و متشكل از 15 نفر از شاخه شركتها، 5 نفر از شاخه فروشگاه‌ها، 3 نفر از شاخه مشاوران به عنوان اعضا اصلي و 9 نفر هم به عنوان اعضا علي البدل به تناسب از ديگر شاخه‌ها انتخاب مي شوند.
در ادامه جلسه، اعضاي حاضر به معرفي خود و تبادل نظر در خصوص برگزاري مجمع هيات عمومي صنف پرداختند.
گفتني است روساي استان‌هاي آذربايجان غربي،
آذربايجان شرقي، اصفهان، تهران، خراسان رضوي،
سيستان و بلوچستان، كرمان،كرمانشاه، گيلان،
گلستان، فارس، قزوين، مركزي، هرمزگان، همدان و
يزد در اين جلسه حضور داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :