آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5019
تاریخ انتشار : 25 دی 1390 0:44
تعداد بازدید : 643

دکتر صنایعی:

بررسی مباحث دولت همراه در کنفرانس بین المللی شهروند الکترونیکی

رییس شورای سیاستگذاری دومین کنفرانس شهروند الکترونیکی و تلفن همراه گفت: استادانی از کشورهای کره، پرتقال و هند و همچنین استادانی از دانشگاه لندن در کنفرانس حضور دارند و به بررسی مباحث دولت همراه با حضور مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی در وزارت خانه های متولی همچون ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش می پردازند.

فناوران- دکتر صنایعی گفت: فضای لازم برای هم اندیشی و بررسی آخرین تکنولوژی‌های موبایل ICT در جهان در این کنفرانس فراهم می‌شود و حضور مسوولان مخابرات ایران و نمایندگانی از اپراتورهای تلفن همراه در کنفرانس، زمینه لازم را برای نمایان سازی قدرت و توامندی‌های بارز ایران در عرصه فناوری‌های نوین همچون موبایل ICT فراهم کرده و از سوی دیگر نیز زمینه لازم برای انتقال تکنولوژی برای متخصصان داخلی ایجاد شود.
دکتر صنایعی با بررسی فناوری‌های ارزش افزوده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه و چالش‌های موجود در این حوزه، افزود: برنامه‌ریزی راهکارهای بررسی شده توسط اندیشمندان منجر به تبیین استراتژی موبایل ICT به صورت کاربردی در ایران شده است که در پایان مراسم، در قطعنامه کنفرانس قرائت خواهد شد.
رییس شورای سیاستگذاری کنفرانس ICECC2012 گفت: بررسی نسل‌های جدید در حوزه تلفن همراه و از سویی بررسی ابعاد شهروندی همراه و الکترونیکی در این کنفرانس انجام می‌شود.
دکتر صنایعی همچنین یادآور شد: کنفرانس ICECC2012 با تایید دولت و حمایت وزارت خانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و وزارت کشور با همکاری دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه اصفهان در سطح بین‌المللی و با حضور استادانی از ایران و برخی کشورهای خارجی برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده در خصوص انعکاس مقالات ارایه شده به کنفرانس، علاوه بر کتاب کامل مقالات، ژورنال‌های معتبر نیز از مقالات برگزیده این کنفرانس به چاپ خواهد رسید.
دکتر علی صنایعی تصریح کرد: مجله علمی‌پژوهشی تحقیقات بازاریابی نوین دانشگاه اصفهان NMRJ با نمایه ISC و همچنین دو ژورنال خارجی IJICT و IJCVR مقالات کنفرانس را منتشر می‌کنند.
وی گفت: ارایه مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی به دومین کنفرانس بین‌المللی شهروند الکترونیکی و تلفن همراه صورت گرفته است. رییس دانشگاه مجازی اصفهان تصریح کرد: تلفن همراه در کنار بسیاری کاربردها، اکنون کاربری رسانه‌ای و اقتصادی وسیعی دارد و باحداقل هزینه در کلانشهرها کاهش ترافیک شهری و کمک به حفظ محیط زیست را در ابعاد استفاده از ارزش افزوده‌های آن موجب تجارت و بانکداری همراه می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :