آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49790
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 11:2
تعداد بازدید : 570

با امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی رییس جمهوری و وزارت تعاون اختصاص داده شد:

اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای حمایت از طرح های دانش بنیان

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از امضای تفاهم نامه ای با وزارت تعاون و بانک رفاه کارگران برای ایجاد خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی جدید در راستای حمایت از طرح ها و شرکت های دانش بنیان خبر داد.
خبرگزاری مهر- علیرضا دلیری در مورد اهداف امضای تفاهم نامه سه جانبه اختصاص خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی از حمایت شرکت های دانش بنیان با عاملیت بانک رفاه کارگران گفت: این تفاهم نامه در راستای حمایت از تجاری سازی دستاوردهای فناورانه، توانمندسازی شرکت ها و موسسات دانش بنیان و ایجاد فرصت های شغلی در حوزه کسب و کارهای دانش بنیان است. 

 حمایت از حضور دانش بنیان ها در بازار جهانی
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات این تفاهم نامه حمایت از تجاری سازی دست آوردهای فناورانه و حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان برای حضور در بازار جهانی است افزود: اعطای تسهیلات مالی به شرکت ها و موسسات دانش بنیان از محل سپرده صندوق توسعه ملی، ارایه خدمات تجاری سازی و تقویت ساز و کارهای مربوطه از جمله حمایت از بازار خدمات توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، حمایت از ارتباط و اتصال شرکت های دانش بنیان به خریداران و صاحبان برندهای جهانی برخی دیگر از موضوعات این تفاهم نامه به شمار می آیند. 
دلیری با بیان اینکه این تفاهم نامه برنامه های حمایتی ویژه ای برای شرکت ها و موسسات دانش بنیان تدارک دیده است، گفت: حمایت از سرمایه گذاری های خارجی با مشارکت و نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان داخلی، حمایت از ایجاد تشکل های غیر دولتی از جمله اتحادیه ها به منظور انسجام شرکت های دانش بنیان، حمایت از تشکیل اتاق های فکر به منظور بهره گیری از توان نخبگان، کمک به انتشار مجلات تخصصی فناورانه، برگزاری همایش های علمی در موضوعات تجاری سازی دستاورد ها و کمک به تجاری سازی دستاوردهای آن ها از جمله این حمایت ها محسوب می شوند. 

 دانش بنیان ها در اولویت دریافت تسهیلات 
معاون توسعه منابع و مدیریت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، در خصوص شیوه پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومانی گفت: اولویت دادن به شرکت های دانش بنیان در تسهیلات اشتغال زایی و سایر با نرخ سود ترجیحی بر اساس قوانین مربوطه نیز جزو تعهدات بانک رفاه کارگران در این تفاهم نامه به شمار می آید. 
وی همچنین در مورد مهم ترین تعهدات معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری در تفاهم نامه سه جانبه گفت: استفاده از ظرفیت های حقوقی، مالی و اعتباری معاونت برای حمایت از تجاری سازی دستاوردهای فناورانه، حمایت از طرح های کلان فناوری و نوآوری، حمایت از صدور ضمانت شرکت های دانش بنیان برای تسهیل اخذ وام از بانک و بسیاری موارد دیگر از جمله تعهداتی است که معاونت علمی و فناوری در این تفاهم نامه عهدار شده است. 

 حمایت وزارت تعاون از ایجاد دانش بنیان
دلیری در ادامه در مورد برخی تعهدات وزارت تعاون، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های این وزارت خانه در جهت حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان، فراخوان شرکت های دانش بنیان برای اجرای طرح های اولویت دار و کمک به رفع نیازهای فناورانه و غیره از جمله تعهدات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.  این تفاهم نامه که در محل پارک فناوری پردیس به امضای طرفین رسید به مدت دو سال اعتبار داشته و در صورت تمایل طرفین قابل تمدید است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :