آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49685
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 401

شکایت هالیوود از کیم دات کام

شش کمپانی بزرگ فیلمسازی هالیوود یعنی فاکس قرن بیستم، دیزنی، برادران وارنر، یونیورسال، کلمبیا و پارامونت از سایت مگاآپلود و صاحب آن کیم دات کام شکایت کرده و مدعی شده اند که مگاآپلود و گردانندگان آن نقض کپی رایت را "تسهیل و تشویق" کرده و از این راه سود برده اند. آنها می گویند فعالیت این وب سایت به آنها ۵۰۰ میلیون دلار ضرر زده است.

فناوران- مگاآپلود که یکی از بزرگ ترین وب سایت های اشتراک فایل بود در سال ۲۰۱۲ تعطیل شد. کیم دات کام، صاحب مگاآپلود این اتهام را رد کرده و می گوید این وب سایت فقط یک سرویس ذخیره فایل بوده است. استیون فابریزیو، مشاور حقوقی بین المللی انجمن فیلم آمریکا (MPAA) در بیانیه ای گفت: وقتی دستگاه قضایی آمریکا در سال ۲۰۱۲ مگاآپلود را تعطیل کرد، تمام برآوردها نشان می داد که بزرگترین و فعال ترین وب سایت قانون شکن بود که تولید محتوای خلاقانه را در دنیا هدف قرار داده بود. انجمن فیلم آمریکا مگاآپلود را متهم کرده که به کاربرانش پول می پرداخته تا فیلم های پرطرفدار را در این وب سایت آپلود کنند، بنابراین به هیچ وجه یک سرویس ذخیره فایل نبوده بلکه به گفته فابریزیو کارش "توزیع غیر قانونی" محتوا در سطح وسیع بوده است. فابریزیو مگاآپلود را متهم کرده برای کاربرانی که تولیدات پرطرفدار را در این وب سایت آپلود می کردند مشوق هایی در نظر می گرفته است.
این تولیدات "تقریبا در تمام موارد فیلم، سریال تلویزیونی و دیگر محصولات دزدیده شده" صنعت سرگرمی بوده اند. مگا آپلود بر اساس این که چند بار این محصولات دانلود می شدند پول می پرداخت و اگر فیلمی بیشتر از 10 هزار بار دانلود نمی شد به کسی که آن را آپلود کرده بود اصلا پولی نمی پرداخت." البته دات کام صاحب مگاآپلود این ادعا را رد کرد و در توییترش نوشت: برای فایل هایی که بیش از 100 مگابایت حجم داشتند مشوقی در نظر گرفته نمی شد. هالیوود ادعا می کند ما به کاربران پول می دادیم تا بطور غیرقانونی فیلم آپلود کنند که احمقانه است. گفتنی است که دات کام در نیوزلند کشور محل اقامتش مدتهاست که درگیر یک پرونده قضایی در اینباره است. مگاآپلود پیش از تعطیلی ۱۵۰ میلیون کاربر ثبت شده داشت و تخمین زده می شد سیزدهمین وب سایت پربیننده دنیا باشد. دات کام یکسال پس از تعطیلی مگاآپلود وب سایت مگا را راه اندازی کرد که به کاربران امکان به اشتراک گذاشتن فایل های حجیم را می دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :