آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49662
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 286

افزایش گرایش افراد مسن به اینترنت

بر اساس تحقیقات اخیر، گرایش افراد سالخورده به استفاده از اینترنت و فناوری های همراه، هر روز بیشتر می شود.

ایرنا-  افراد سالخورده هرروز گرایش بیشتری نسبت به استفاده از اینترنت و فناوری های همراه پیدا می کنند. 
بر اساس نتایج این تحقیقات، در سال جاری میلادی 59 درصد از افراد بالای 65 سال در آمریکای شمالی از اینترنت استفاده می کنند و بیش از 47 درصد آن ها در محل زندگی خود به اینترنت باند پهن دسترسی دارند. این میزان در مقایسه با سال گذشته 6 درصد افزایش نشان می دهد. علاوه بر این در سال جاری 77 درصد از افراد مسن آمریکای شمالی از تلفن های همراه استفاده می کنند. این درحالی است که در سال 2012 تنها 69 درصد از افراد مسن دارای گوشی تلفن همراه بوده اند. 
البته میزان استاده از اینترنت و تلفن همراه در تمام گروه های سنی بالای 65 سال یکسان نیست. برای مثال 68 درصد از افراد 70 تا 75 ساله به اینترنت دسترسی دارند، در حالی که تنها 47 درصد از افراد 75 تا 79 ساله از اینترنت استفاده می کنند. 
بر اساس این تحقیقات، درآمد افراد، نقش موثری در استفاده از اینترنت و تلفن همراه دارد و با افزایش درآمد، میزان استفاده از این فناوری ها نیز افزایش می یابد. 
همچنین بر اساس این تحقیقات، ناتوانی جسمی، تردید نسبت به مفید بودن فناوری های نوین و عدم تمایل به یادگیری نحوه استفاده از این فناوری ها به عنوان عوامل اصلی عدم گرایش برخی از افراد مسن به این فناوری ها ذکر شده است.
در ادامه این گزارش آمده است که استفاده از فناوری های نوین برای سالمندان بسیار مفید است چراکه ارتباط با دنیای فناوری از بروز افسردگی و آلزایمر جلوگیری می کند و با استفاده از آن سالمندان قادر به آگاهی از مسایل روز به خصوص امور پزشکی هستند.
گزارش کامل این تحقیقات در پایگاه آنلاین Pew Research منتشر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :