آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49657
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 681

انتشار عجیب ترین آلبوم عکس جهان

یک ناشر در آمستردام عجیب ترین آلبوم عکس جهان را منتشر کرد.

شبنم کهن چی
اریک کسل( Erik Kessel)آلبوم عکسی منتشر کرده که عجیب ترین آلبوم عکس در جهان شناخته شده است. در این آلبوم مجموعه ای از عکس های واقعی قدیمی جمع شده که تا پیش از این هیچ وقت منتشر نشده بود. عجیب ترین عکس های این مجموعه، عکس های یک زن میانسال چینی با تلویزیونش است. این مجموعه عکس که نامش Me TV است از یک زن میانسال چینی در سال 1980 گرفته شده است. در همه هشت عکس این مجموعه زن چینی با یک تلویزیون عکس انداخته است. آنچه این عکس ها را عجیب جلوه می دهد ثابت بودن ژست ایستادن در کنار تلویزیون، آرایش مو و صورت این زن است. حتی شلوار این زن در تمام عکس ها، یک شلوار است و تنها پیراهن های زن در عکس ها متفاوت است.بعضی از کارشناسان معتقدند تلویزیونی که در عکس دیده می شود یکی از جدیدترین مدل های تلویزیون در آن زمان است و عکس هایی که این زن میانسال چینی با یک ژست با این تلویزیون انداخته نشان می دهد به داشتن این مدل جدید از تلویزیون افتخار می کند.
مجموعه عکس عجیب دیگر، عکس هایی است که از یک سگ سیاه رنگ در موقعیت ها و مکان های مختلف گرفته شده است. از یک سگ سیاه بزرگ عکس های سیاه و سفیدی گرفته شده که در آنها سگ مثل یک حجم سیاه به نظر می رسد و در بیشتر عکس ها محو است. 
یکی دیگر از عجیب ترین مجموعه عکس هایی که کسل منتشر کرده، تعدادی عکس از زنی است که با لباس های رسمی در موقعیت ها و مکان های مختلف در آب انداخته شده است. این مجموعه که توسط یک زن و شوهر اهل فلوریدا گرفته شده نشان می دهد آنها از هر فرصتی که می توانستند در آب عکس بگیرند استفاده کرده اند و شیک بودن لباس و زمستان و تابستان بودن نیز برایشان هیچ اهمیتی نداشته است.
مجموعه دیگر مربوط به دختری است که از سن 16 سالگی تا امروز در تمام عکس هایش با تفنگ به سمت عکاس نشانه رفته است. با مرور عکس های این مجموعه می توان تاثیر گذشت زمان را بر چهره این زن که ریتا نام دارد دید. بین سال های 1939 تا 1945 تنها یک عکس از ریتا وجود دارد که در آن اسلحه به دست نگرفته است. این کتاب را موزه هنرهای مدرن هلند خریداری کرده است.
کارشناسان با بررسی این عکس ها اعلام کرده اند این عکس ها کاملا واقعی است و بدون هیچ دستکاری منتشر شده است.
کسل به خاطر علاقه ای که به عکس های قدیمی دارد، موسسه ای راه اندازی کرده که در آن به انتشار عکس های قدیمی در غالب کتب عکس مشغول است و حتی نمایشگاهی از این عکس ها نیز بر پا می کند. او معتقد است پشت هر کدام از این مجموعه عکس های عجیب داستان عجیبی هم نهفته است. برای دیدن کتب عکسی که کسل جمع آوری کرده می توانید به آدرس www.kesselskramerpublishing.com مراجعه کنید. سایت گاردین www.theguardian.com  نیز گزارش کاملی درباره فعالیت های کسل و عجیب ترین مجموعه عکس جهان منتشر کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :