آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49653
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 535

VSCO Grid

اینستاگرامی برای مخاطب خاص؟

شرکت VSCO یا Visual Supply Co به خاطر ارایه پیش تنظیمات رنگی متنوع مشهور است که به عنوان یک افزودنی برای فتوشاپ و لایت روم استفاده می شود و قادر است تنظیمات رنگی متنوعی شبیه فیلم های قدیمی روی عکس های دیجیتال اعمال کند. هر چند ابزارهای فراوانی در این سال ها برای چنین منظوری عرضه شده اند اما آنچه که محصولات VSCO را خاص می کند، برخورد ویژه این ابزار برای رسیدن به این هدف است.

در واقع با هدف قراردادن نیاز عکاسان حرفه ای،VSCO   در مجموعه ابزارهایش سعی کرده ابتدا تنظیمات رنگی بسیار متنوع و کاملی از  فیلم های قدیمی با دقت بسیار بالا تهیه کند سپس پروفایل های مخصوصی برای فایل های خام ساخته است که این تنظیمات رنگی در سطح فایل خام بر فایل ها اعمال شود. علاوه بر آن کاربر بتواند از همان تنظیمات آشنای محیط مبدل RAW برای تنظیم بیشتر رنگ مورد نظرش استفاده کند.
با همه گیر شدن عکاسی با موبایل، حتی در بین علاقمندان جدی عکاسی و عکاسان حرفه ای، VSCO  با رویکرد خاص خود به دنیای عکاسی با موبایل وارد شد و حاصل آن ابزار VSCO CAM بود که در حال حاضر ( فروردین ۹۳) نسخه سوم آن برای سیستم های iOS و آندرویید به صورت رایگان در دسترس است.
این ابزار دو قسمت اصلی دارد: 
۱-   محیطی برای ویرایش عکس ها بعلاوه امکان اعمال تنظیمات رنگی متنوع 
۲-  محیطی به نام Grid  برای اشتراک عکس و دیدن عکس های دیگران
امکانات ویرایشی این ابزار کامل است: تنظیم روشنایی، کنتراست،  دمای رنگ،  کراپ، چرخش عکس، اشباع و Tint  احیای مناطق سایه یا روشن عکس، شارپ سازی، تنظیم رنگ برای مناطق Shadow و highlight و تنظیم  Skin Tone.
اعمال تنظیمات ویژه رنگی نیز به سادگی صورت می گیرد. برخی از این تنظیمات رایگان هستند و برخی غیررایگان. تنظیمات رنگی متنوع و همراه با امکان تنظیم شدت رنگ است. کیفیت نهایی این رنگ ها و تنوع آن ها نسبت به تنظیمات رنگی اینستاگرام، برتری محسوسی دارد.
به نظر می رسد سازندگان این ابزار خواسته اند با Grid یک محیط ویژه برای کاربران خاص فراهم کنند. درست بر خلاف اینستاگرام که محیطی شلوغ ( کامنت ها و تگ ها و لایک ها) و پر رفت و آمد است، محیط Grid بیشتر مانند یک نمایشگاه یا گالری عکس ساکت و آرام است. در واقع نکته مهم Grid این است که عکس هایی که در Grid می بینید همگی انتخاب شده اند. به عبارت دیگر شما فقط بهترین عکس هایی که به اشتراک گذاشته شده است را می بینید و نه همگی عکس ها را. 
شما می توانید عکس های خودتان را در قسمت Grid اختصاصی خودتان به اشتراک بگذارید اما شرط قرار گرفتن آن ها در Grid اصلی ابزار آن است که توسط داوران انتخاب شود. خود این مساله، یک انگیزه برای تهیه و ارسال عکس های قابل رقابت را موجب می شود.
برای آن که لذت دیدن عکس های خوب کامل شود، این ابزار قسمتی دارد به نام Journal که در آن به صورت هفتگی یک سری عکس های منتخب عالی به نمایش گذاشته می شود و هر از چند گاهی نیز یک هنرمند را همراه با آثارش معرفی می کند. علاوه بر آن خبرها و مطالب جالب در مورد عکاسی نیز تکمیل کننده این قسمت ابزار است.
منبع: www.akkasee.com


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :