آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49643
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 446

تهدید گوشی های آندروییدی با نرم افزارهای نامطمئن

آمارها نشان داده که آندرویید نسبت به سایر سیستم عامل ها بیشتر مورد حملات امنیتی قرار می گیرد و علت درصد بالایی از این آلودگی ها، عدم دسترسی به سرویس های اصلی گوگل عنوان شده است.
زومیت- به دلیل دسترسی نداشتن به سرویس های گوگل، کاربران معمولا از روش های نامطمئنی برای دریافت اطلاعات استفاده می کنند و این مورد باعث آلودگی درصد بالایی از دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل آندرویید می شود. نشریه The hacker News گزارشی منتشر کرده که در آن لیستی از خطرناک ترین بدافزارهای آندروییدی قرار گرفته که تا به امروز درصد بالایی از ابزار های آندروییدی را آلوده کرده اند.
بدافزار Oldboot برای آلوده کردن ابزارهای آندروییدی پس از پاک شدن توسط آنتی ویروس ها طراحی شده است. این بدافزار خود را در حافظه رم گوشی مخفی کرده و در زمان بوت شدن دستگاه در قالب یک سرویس آغاز به کار کرده و اپلیکیشن مختل کننده سیستم را به کار می اندازد.
Oldboot.B نیز بدافزاری در قالب یک بسته بوت است و می تواند به صورت خاموش، برنامه هایی را بی اطلاع کاربر در پشت صحنه، روی سیستم نصب کرده و پروسه هایی را نیز وارد پروسه های طبیعی آندرویید کند که کار کل سیستم را مختل کند. 
این بدافزار با دخالت در اجرای پروسه سیستم عامل آندرویید از پاک شدن اپلیکیشن های مخربی که خود نصب کرده، ممانعت می کند. 
این بدافزار قادر است پس از آلوده کرد دستگاه آندروییدی به ارسال پیام های متنی ناخواسته، حملات فیشینگ و شماری دیگر از فعالیت های مخرب بپردازد و در موقعیت های مختلف ماهیت خود را به سرعت تغییر دهد تا شناسایی نشده و همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. 
به گفته کارشناسان نخستین گام در کاهش خطر آلوده شدن ابزارهای آندروییدی، نصب نکردن برنامه ها از منابع غیرمطمئن است. گوگل خود پیشنهاد می دهد تا کاربران اپلیکیشن های مورد نیاز خود را فقط از گوگل پلی دانلود و مورد استفاده قرار دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :