آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49636
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 656

آزاد شده ها در رسانه های اجتماعی

1 بازگشت مرزبانان گروگان گرفته شده توسط جیش العدل به ایران هفته گذشته در صدر اخبار شبکه های اجتماعی بود. کاربران ایرانی که برای آزادی و روشن شدن وضعیت این گروگان ها، چند هفته در شبکه های اجتماعی فعال بودند، خبر بازگشت این مرزبانان را با خوشحالی و اظهار ناراحتی از وضعیت نامشخص یکی از آنها که گفته می شود به شهادت رسیده، بارها در توییتر، فیس بوک و وبلاگ هایشان منتشر کردند. در کنار این خبر که همراه با عکس نه چندان خوشحال مرزبانان در حال دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان یا هنگامی که در فرودگاه مورد استقبال قرار گرفتند نیز در رسانه های اجتماعی آنلاین مانند رسانه های مکتوب بازنشر شد. اما اولین چیزی که پس از ورود این مرزبانان به ایران ذهن کاربران را به خود مشغول کرد، وضعیت مرزبانان و امکان محاکمه شدن آنها بود. هنوز هم مشخص نیست چه آینده ای در انتظار این مرزبانان است و آیا گروهبان ایرانی زنده است یا نه.

شبنم کهن چی
2
انتشار کلیپ ویدیویی قطعه «چرا رفتی» به کارگردانی باران کوثری که با هدف رونمایی از آلبوم «نه فرشته ام نه شیطان» همایون شجریان انجام شد، بازخوردهای فراوانی در شبکه های اجتماعی داشت. بسیاری از کاربران از باران کوثری که بازیگر خوش نام و محبوبی است به خاطر کارگردانی چنین کلیپی انتقاد کردند و برخی از کاربران نیز با الگوبرداری از این کلیپ، به طنز کلیپ های تصویری و انیمیشن هایی ساختند و با دوستان خود به اشتراک گذاشتند. 


3
اولین دغدغه اقتصادی جدی در سال جدید بعد از داستان طول و دراز و پیچیده هدفمندی یارانه ها، چهار رقمی شدن نرخ بنزین از ماه دوم فصل بهار است. هر چند هنوز قیمت رسمی بنزین اعلام نشده است اما از اردیبهشت ماه سال جاری به احتمال زیاد دیگر سهمیه بنزین با قیمت 400 تومانی به کارت های هوشمند سوخت خودروها واریز نخواهد شد. خلاصه که این روزها بنزین 1000 تومانی یکی از دغدغه های جدی اقتصادی کاربران در شبکه های اجتماعی است.


4
اولین سفر سال 93 ظریف و همراهانش برای شرکت در سومین دور مذاکرات ایران و 5+1 به وین بر خلاف سفرهای قبلی در رسانه های اجتماعی بازتاب چندانی نداشت. به نظر می رسد موضوع انرژی هسته ای و توافق ایران و اتحادیه اروپا برای کاربران شبکه های اجتماعی دیگر چندان جذاب نیست. از سوی دیگر فعالیت آنلاین وزیر امور خارجه که سردمدار دولتمردان در فضای مجازی است در سال جدید کم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :