آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49630
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 445

جلوگیری از حمله هکرها دلیل اختلال سایت هدفمندی

معاون وزیر ارتباطات گفت: دلیل اختلالاتی که روزهای گذشته در سایت هدفمندی یارانه ها ایجاد شده بود کنترل و چک های امنیتی عمیق بود تا امکان مبارزه با حملات احتمالی هکرها فراهم شود.
ایسنا- نصرا... جهانگرد به ارائه توضیحاتی درباره روند ثبت نام در سایت رفاهی در روز اول پرداخت و در شرایطی که تا حدود ساعت 21 شب هیچ مرجعی پاسخی درباره اختلالات ارائه نکرده بود توضیحی در این زمینه داد.
وی عنوان کرد: روز چهارشنبه بزرگترین عملیات فناوری اطلاعات کشور شروع شد و پنج یا شش سیستم بزرگ اطلاعات کشور از جمله شبکه های موبایل، سیستم بانکی، سیستم ثبت نام و غیره ترکیب شده و با یکدیگر به همکاری پرداختند تا افراد بتوانند به ثبت نام بپردازند.
مسوول ستاد هدفمندی یارانه ها در وزارت ارتباطات همچنین عنوان کرد: در ساعت پیش بینی شده ثبت نام آغاز شد و اولین نفر حدود یک ثانیه پس از ساعت اعلام شده از استان مرکزی ثبت نام کرد؛ دومین نفر نیز از استان لرستان ثبت نام خود را انجام داد و بدین ترتیب تا حدود صبح بیش از 200 هزار نفر در سایت رفاهی ثبت نام کردند که خیلی عالی بود.
او ادامه داد: اما در ساعات آغاز این روز با توجه به این که مجموعه هایی که به این شکل طراحی می شوند در همه جای دنیا معمولا فرصت چندانی جهت امتحان ندارند و در ابتدای کار هم با تقاضای بالا مواجه می شوند، نیاز به کنترل و چک های عمیق امنیتی وجود دارد تا بتوان با حملات هکرها مقابله کرد. به همین دلیل چک این موارد موجب شد که برای ساعاتی در این سامانه کندی داشته باشیم و در برخی استان ها مردم در دسترسی به این سایت با اختلال مواجه شوند که البته این اختلال بعد از مدت کوتاهی برطرف شد.
جهانگرد در پایان از مردم بابت این که فرم های خود را کاملا صادقانه پر کرده اند تشکر کرد و افزود: به سهم خود از این که مردم به ندای رییس جمهوری در انصراف یارانه ها پاسخ دادند تشکر می کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :