آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49623
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 605

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

دولت مصمم به اجرای شبکه ملی اطلاعات است

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در دیدار نوروزی خود با اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بر لزوم حضور بخش خصوصی به منظور اجرای طرح های بزرگ تاکید کرد.


روابط عمومی نصر کشور- نصرالله جهانگرد در دیدار خود با فعالان بخش خصوصی افزود: در آستانه تحولی بزرگ در کشور هستیم چراکه رویکردهای جدید تعریف شده بر پایه سرویس دهی استوار شده و بخش خصوصی باید خود را برای اجرای طرح های بزرگ آماده کند.
 وی گفت: چناچه این اختیار داده شود که برای اشتغال زایی از بخش خصوصی بهره برد، می توان نزدیک به 100 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کرد.
وی همچنین بر پیاده سازی استراتژی باندپهن در کشور تاکید کرد و افزود: دولت مصمم است که استراتژی باند پهن را پیاده سازی کند تا از طریق شبکه ملی اطلاعات در اختیار جامعه قرار گیرد.
وی گفت: در حال حاضر بسترها برای ارایه سرویس دهی از سوی اپراتورها فراهم شده و امیدوارم به زودی و در کوتاه ترین زمان با بررسی های کارشناسی، زمینه افزایش درآمد تولیدکنندگان نرم افزار، محتوا و سرویس ها به منظور ایجاد بازاری پویا و جذاب فراهم شود.
به گفته وی مجموعه پروژه های تعریف شده و حجم سرمایه گذاری مورد نیاز در این حوزه، ظرفیت ایجاد بازار پر تحرک را دارد.
در ادامه این دیدار کاظم آیت اللهی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز علاوه بر بیان دیدگاه های بخش خصوصی نسبت به همکاری دولت با این بخش گفت: انتظار می رود که در سال جدید جلسات منظمی به منظور همکاری، تعامل و مشارکت بخش خصوصی با دولت برگزار شود.
وی همچنین درخواست کرد، ساز و کار تنظیم مقررات در حوزه فناوری اطلاعات در سال جدید اصلاح شود؛ چرا که نگرش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات مبتنی بر فناوری اطلاعات نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :