آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49617
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 468

دسترسی هکرها به ایمیل کارکنان صداوسیما

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری جرایم سایبری پلیس فتا با اعلام اینکه میل سرور هیچیک از سازمانها هک نشده است، گفت: تنها ایمیل چند کاربر صدا و سیما به علت خطای این افراد هک شده است.

خبرگزاری مهر - سرهنگ علی نیک نفس درباره هک تعدادی از ایمیل های کاربران ایرانی اظهار داشت: پس از اینکه واحد رسیدگی به جرایم شبکه یا پیشرفته پلیس آلمان خبر از هک 18 میلیون آدرس ایمیل توسط هکرها داد در بررسی های بیشتر مشخص شد تعدادی از این آدرس ایمیل ها مربوط به کاربران ایران است. در بررسی های تخصصی پلیس فتا مشخص شد هیچ میل سروری هک نشده و هک آدرس ها به صورت پراکنده انجام شده است و این موضوع ناشی از خطای کاربر است.
وی ادامه داد: با بررسی های تخصصی مشخص شد هیچ سازمان و وزارتخانه ای مورد هجوم قرار نگرفته است.
به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری جرایم سایبری پلیس فتا تنها چند ایمیل از کاربران سازمان صدا و سیما در میان آدرس های هک شده قرار دارد که این موضوع نیز ناشی از ضعف و خطای کاربر بوده و هیچ ربطی به سرور سازمان صدا و سیما ندارد.
به گفته نیک نفس، وقتی تنظیمات امنیتی ایمیل کاربر به صورت دقیق انجام نشود یا آنها گرفتار فیشینگ و سرقت اطلاعات شوند، هکر اقدام به پیشنهاداتی برای اصلاحات و تنظیمات مجدد می کند که تمام کاربران باید در این رابطه هوشیار باشند و اقدام به تغییر تنظیمات بر اساس گفته های فرد ناشناس نکنند. هکرها با این اقدمات می خواهند جای پای خودشان را محکم کنند و اطلاعات خصوصی افراد را به سرقت ببرند.
سرپرست مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا با اعلام اینکه پرونده هک ایمیل های کاربران ایرانی در پلیس فتا باز است تاکید کرد: اگر کابران اطلاعات مهمی را از دست دادند می توانند برای شکایت به پلیس مراجعه کنند. اطلاع رسانی صورت گرفته در گذشته نیز به همین دلیل است تا افراد را مطلع کنیم تا بتوانند طرح شکایت کنند.وی در پایان در خصوص اینکه آیا تنها با تغییر رمز ورود امنیت شبکه تامین می شود با رد این موضوع افزود: افراد باید تمامی تنظیمات امنیتی ایمیل شان را بازنگری و بازبینی کنند و حتی کامپیوترشان را نیز بررسی کنند چرا که ممکن است فرد هکر با استفاده از نرم افزار جاسوسی تیلاگر وارد اطلاعات و سیستم کامپیوتر نیز شده باشد که این مشکلات تنها با تغییر رمز عبور حل نمی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :