آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49613
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 417

تشکیل گروه پژوهشی اخلاق فناوری در مرکز تحقیقات سیاست علمی

معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امضای تفاهم نامه همکاری بین این معاونت و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور خبر داد.

ایسنا-  سید سپهر قاضی نوری، معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص اهداف این تفاهم نامه گفت: رعایت اخلاق فناوری از دو جنبه تولید فناوری (عرضه کنندگان فناوری) و کاربرد فناوری (مصرف کنندگان فناوری) اهمیت دارد. در این راستا، هدف از این تفاهم نامه، راه اندازی گروه پژوهشی اخلاق فناوری است که تبیین جنبه های اخلاقی فناوری را به ویژه با اولویت فناوری های همگرای چهارگانه (نانو فناوری، زیست فناوری، فناوری اطلاعات و فناوری شناختی) در دستور کار خود قرار دهد.
قاضی نوری درباره مهم ترین تعهدات دو طرف در این تفاهم نامه گفت: از مهم ترین تعهدات مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور تلاش در جهت کسب موافقت هیات امنای مرکز در خصوص ایجاد گروه پژوهشی و پیگیری برای اخذ موافقت اصولی آن از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 است.
وی ادامه داد: از مهم ترین تعهدات معاونت علمی و فناوری نیز این است که تا پایان مدت اعتبار این تفاهم نامه سه ساله، هزینه انجام فعالیت ها و پروژه های مصوب در کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان که با حضور دو نماینده از هر طرف تشکیل شده است را به صورت ابلاغ اعتبار تامین کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :