آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49575
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 498

نتایج نظرسنجی از کاربران دنیا نشان داد:

اینترنت یعنی آزادی بدون امنیت

BBC در یک نظرسنجی از کاربران اینترنت جهان، به نتایج جالبی دست یافته که نشان می دهد تقریبا نیمی از کاربران (۵۲ درصد)، اینترنت را محل امنی برای ابراز عقیده نمی دانند و نزدیک به یک سوم (۳۶ درصد) آنها فکر می کنند دولت های شان فعالیت آنها را در اینترنت زیر نظر دارند.

فناوران- بر اساس این نظرسنجی، شهروندان آمریکایی (۵۴ درصد) و آلمانی (۵۱ درصد) بیش از بقیه نگران نظارت دولتی بودند. در حالی که بیشتر کاربران در چین (۷۶ درصد)، اندونزی (۶۹ درصد) و روسیه (۶۱ درصد) فکر می کنند آنها فارغ از نظارت دولت در اینترنت فعالیت دارند. با این حال، ۶۷ درصد شرکت کنندگان معتقدند که اینترنت برای آنها آزادی بیشتری به ارمغان آورده است. در حالی که فقط ۲۵ درصد فکر می کنند اینترنت آزادی آنها را محدود کرده است. با این حال بیشتر شرکت کنندگان در نظرسنجی از آزادی رسانه ها در کشورشان رضایت نداشتند.در میان هشت کشوری که بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ از نظر آزادی رسانه ها مورد مطالعه بودند، شمار کسانی که فکر می کردند رسانه های کشورشان “آزادند تا اخبار دقیق، قابل اعتماد و بدون جانبداری” منتشر کنند از ۵۹ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافته است. از این نظر مردم در کنیا، هند و روسیه بیش از همه اعتماد خود را به رسانه های کشورشان از دست داده اند. 
علاوه بر این، هفت سال پیش اکثریت مردم در آمریکا و بریتانیا فکر می کردند رسانه ها در کشورشان آزادانه اخبار را منتشر می کنند اما در سال ۲۰۱۴ فقط اقلیتی به آزادی رسانه در این کشورها اعتقاد دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :