آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49568
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 563

پس از روند کاهشی بورس از ابتدای سال تاکنون

سهام مخابرات شاخص بورس را بالا کشید

شاخص کل بورس که از ابتدای سال تاکنون بازدهی منفی را تجربه کرده و تا 77 هزار واحد پایین آمده بود، با استقبال سهامداران از سهم شرکت مخابرات ایران، روند صعودی در پیش گرفت.

فناوران- شاخص کل بورس در جریان معاملات دیروز برخلاف روزهای گذشته با افزایش 400 واحدی همراه شد.
براساس این گزارش دیروز با وجود تاثیر مثبت نمادهای بزرگی همچون مخابرات، ایران خودرو، سرمایه گذاری غدیر، مدیریت پروژه های نیروگاهی، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، سایپا، گسترش نفت پارسیان، سیمان فارس و خوزستان و توسعه صنایع بهشهر، شاخص روند صعودی به خود گرفت.
با وجود تاثیر مثبت برخی نمادها در مقابل هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک پارسیان، گل گوهر، توسعه معادن و فلزات و صنایع شیمیایی ایران تأثیر کاهشی بر شاخص کل داشته است.
دیروز بیش از  579 میلیون برگه سهم به ارزش 173 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار نیز به مرز 380 هزار میلیارد تومان نزدیک شد.
در معاملات دیروز، ایران خودرو پس از بازگشایی 17 درصد افزایش قیمت داشت و به دنبال آن قند نیشابور، ماشین سازی نیرومحرکه، چرخشگر، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، سایپا آذین، کمک فنر ایندامین، دارویی رازک، مهرکام پارس، تکنوتار، تولیدی کاشی تک سرام و محورسازان ایران خودرو بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.
برترین قیمت بازار نیز به به گروه صنعتی پاکشو با بیش از 50 میلیون صف خرید و به دنبال آن داروسازی زهراوی، مخابرات، مهرکام پارس، آبسال، مارگارین و کمک فنر ایندامین داشته اند.
در فرابورس هم شاخص با افزایش یک واحدی به 769 واحد رسید و بیش از 85 میلیون و 318000 سهم به ارزش تقریبی 108 میلیارد تومان داد و  ستد شد.
در مورد دیگر شرکت های عضو گروه ارتباطات و گروه رایانه نیز بیشتر آنها افزایش نرخ را در قیمت های پایانی خود تجربه کردند هرچند در ساعت پایانی بازار، قیمت معامله اکثر آنها منفی بود.
شرکت ارتباطات سیار دیگر عضو گروه مخابرات، روز گذشته 26 صدم درصد رشد قیمت را تجربه کرد. این شرکت در روزهای بد بازار نیز روند افزایش تدریجی خود را، هرچند اندک، پیگیری کرده بود.
در گروه رایانه نیز شرکت های داده پردازی ایران، ایران ارقام، کارت اعتباری ایران کیش، افرانت و همکاران سیستم با افزایش قیمت روبرو بودند و خدمات انفورماتیک، تجارت الکترونیک پارسیان و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی کاهش قیمت را تجربه کردند. کارشناسان بورس معتقدند این بازار به حد پایین شاخص خود رسیده و به نظر می رسد در روزهای آینده شاخص مجددا به روند صعودی خود ادامه دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :