آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49530
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 590

اعطای قرض الحسنه 100 میلیون تومانی به طرح های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: سقف پرداخت کمک و قرض الحسنه به منظور اجرای طرح های دانش بنیان تا سقف یک میلیارد ریال طی یک سال مصوب شده است.

ایرنا - سورنا ستاری گفت: در ششمین جلسه هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی مقرر شد ،  بررسی طرح های شرکت های دانش بنیان نوپا از طریق صندوق های عامل و با همکاری مراکز رشد و پارک های علمی و فناوری انجام شده و برخی از شرایط پرداخت وام به آنها تسهیل شود.ستاری ادامه داد: در ششمین جلسه هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی نحوه کار با صندوق های پژوهش و فناوری و همچنین ضوابط ارایه خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان نوپا مورد تصویب هیات عامل قرار گرفت. 
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه سقف پرداخت کمک و قرض الحسنه به منظور اجرای طرح های دانش بنیان، تا سقف یک میلیارد ریال طی یک سال مصوب شده است گفت: با این مصوبه بسیار مهم، مسیر ارایه خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان نوپا تسهیل شده و همچنین حجم فعالیت واگذار شده از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق های پژوهش فناوری، پارک ها و مراکز رشد در این نوع فعالیت ها در آینده بسیار افزایش خواهد یافت.

 معافیت گمرکی دانش بنیان ها در سال 93
معاونت علمی و فناوری رییس جمهور همچنین با اعلام اجرایی شدن معافیت گمرکی شرکت های دانش بنیان در سال 93 گفت: باید همه ابزارهای حمایتی کشور جهت توسعه و رونق اقتصاد دانش بنیان فعال شود و تسهیل فرآیندهای گمرکی نقش مهمی در این زمینه دارد.
ستاری افزود: در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان موضوع معافیت گمرکی شرکت های دانش بنیان آمده بود که خوشبختانه در پایان سال گذشته، دستورالعمل لازم از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی امضاء و ابلاغ شد و باید که هرچه سریع تر اجرای این دستورالعمل در سال 1393 عملیاتی شود.
رییس کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا افزود: برای حداکثرسازی توان ساخت داخل، باید تعرفه ها در حوزه تولید کالاهای دانش بنیان به نحو مناسبی تنظیم شود و در کمیسیون تعیین تعرفه ها به تصویب برسد و اجرایی شود.
ستاری افزود: برای پیگیری منظم امور، کمیته مشترک کاری بین گمرک و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور تشکیل خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :