آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49494
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 1348

راه اندازی درگاه پرداخت کارت اعتباری ایران کیش

سامانه درگاه پرداخت اینترنتی شرکت کارت اعتباری ایران کیش به همت کارشناسان فنی واحد IPG و معاونت فناوری اطلاعات این شرکت، شرکت «سبا پردازش» (پیمانکار بانک تجارت) و شرکت خدمات انفورماتیک را ه اندازی شد.

فناوران- مسعود نصیری ابریشم چی مدیر پروژه IPG شرکت با اعلام این خبر افزود: در اواسط سال 92 را ه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی برای پذیرندگان بانک های طرف قرارداد شرکت کارت اعتباری ایران کیش در دستور کار واحد جدیدالتاسیس IPG قرار گرفت.
وی افزود: تا پیش از این، سامانه درگاه پرداخت شرکت سبا پردازش با اتصال به سوئیچ بانک تجارت و شبکه شتاب، تراکنش های پذیرندگان اینترنتی بانک تجارت را پردازش می کرد. 
بنا بر الزامات شاپرک در خصوص اتصال کلیه درگاه های پرداخت اینترنتی به سوئیج شرکت های PSP و سوئیچ شاپرک، مقرر شد در فاز اول، سامانه درگاه پرداخت اینترنتی شرکت سبا پردازش به عنوان درگاه اصلی این شرکت و جهت جلوگیری از ریزش پذیرندگان بانک تجارت به عنوان سهامدار اصلی این شرکت، به سوئیچ شرکت ایران کیش متصل شود. این عملیات در فاصله زمانی دو ماهه با موفقیت صورت پذیرفت و پذیرندگان اینترنتی بانک تجارت بدون کوچکترین تغییری در سایت پذیرنده به سوئیچ این شرکت و به تبع آن به سوئچ شرکت شاپرک متصل شدند.
مدیر پروژه IPG گفت: در فاز دوم، واحد عملیات اجرایی و واحد IPG شرکت کارت اعتباری ایران کیش اقدام به پالایش اطلاعات پذیرندگان اینترنتی بانک تجارت کرد که منتج به اصلاح فایل اطلاعاتی بخش عمده ای از پذیرندگان بانک شد.
وی گفت: به موازات پالایش اطلاعات پذیرندگان، واحد IPG و معاونت عملیات اجرایی شرکت ایران کیش مستندات فنی مورد نیاز جهت تغییر URL پذیرندگان را به URL این شرکت به آدرس kica.shaparak.ir ارسال کرده و برای ارسال مستندات راهنمای اخذ نماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت اقدام کرد که بخشی از این پذیرندگان عملیات مذکور را با موفقیت انجام داده اند.
به گفته ابریشم چی هم اکنون 869 پذیرنده اینترنتی بانک تجارت و تعداد محدودی از پذیرندگان بانک های توسعه صادرات و پست بانک از خدمات این سامانه و سوئیچ این شرکت بهره مند شده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :