آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49479
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 452

رییس کمیسیون آموزش و پژوهش نصر تهران:

کم فروشی اینترنت از سر ناچاری است

رییس کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با تاکید بر اینکه کیفیت پایین اینترنت خدمات الکترونیکی را در کشور تحت الشعاع قرار داده است، گفت: سرویس های زیادی نظیر سلامت الکترونیکی، دولت الکترونیکی و تجارت الکترونیکی وجود دارند که پایه و اساس آن ها بر اینترنت تکیه کرده است و کیفیت پایین اینترنت روی این خدمات تاثیر گذاشته و کیفیت آن ها را کاهش داده است.
ایسنا- فریبا مهدیون با بیان اینکه اینترنت بستر بسیاری از خدمات الکترونیکی دیگر است افزود: با توجه به اینکه فناوری اطلاعات بستر توسعه کشور محسوب می شود، پرداختن به آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 
وی درباره مشکلات اینترنت در کشور گفت: متاسفانه در سال 92 اختلالات بسیاری در زمینه اینترنت بوجود آمد که وقتی علت آن را از شرکت ارتباطات زیرساخت جویا شدیم گفتند قطعی سرویس داریم. در حال حاضر هم کیفیت اینترنت مطلوب نبوده و قیمت نیز بالاست، این موضوع برای کاربران خانگی و اداری صدق می کند.
مهدیون در ادامه در مورد مصوبه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات درباره تعرفه پهنای باند و وعده رفع مشکلات اینترنت افزود: مصوبه 181 که در پایان سال تصویب شد اگرچه قیمت را برای بعضی از کاربران کاهش می داد اما اشکالات فراوانی داشت که خوشبختانه در پایان سال نشستی با وزارت ارتباطات برگزار و وعده داده شد تا این مشکلات برطرف شود.
این کارشناس در مورد ورود شرکت های خصوصی به عرصه واردات پهنای باند نیز گفت: ورود شرکت های خصوصی در زمینه واردات پهنای باند می تواند رقابتی بین این شرکت ها ایجاد کرده و باعث کاهش قیمت و افزایش کیفیت اینترنت در کشور شود. 
وی افزود: باید این موضوع را نیز مدنظر قرار داد که نظارت برعهده دولت بوده و با درنظر گرفتن راهکارهای امنیتی خاص این موضوع قابل حل است.مهدیون درباره بحث کم فروشی اینترنتی در کشور گفت: کم فروشی نیز وجود دارد اما باید در نظر گرفت که این کم فروشی از سر ناچاری است یا برای گرفتن سود بیشتر به نظر می رسد اگر مشکلات اینترنت در کشور برطرف شود بحث کم فروشی نیز از بین برود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :