آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49476
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 599

با همکاری سونی

سه بازی جام جهانی با کیفیت4k پخش می شود

شرکت سونی و فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) جزییات برنامه استفاده از دوربین های 4K (اولترا اچ دی) را برای ضبط بازی های جام جهانی 2014 برزیل اعلام کردند.

ایسنا- بر این اساس سه بازی از رقابتهای جام جهانی به صورت4k  ضبط خواهد شد که شامل یک بازی از مرحله دوم در تاریخ 28 ژوئن، یک بازی از مرحله یک چهارم نهایی در روز چهارم ژوییه و دیدار فینال در روز 13 ژوییه در ورزشگاه ماراکانا ریو دو ژانیرو خواهد بود.
به علاوه سونی و فیفا به طور مشترک فیلم رسمی جام جهانی 2014 را به صورت4k  خواهند ساخت. بینندگان تلویزیونی می توانند با در اختیار داشتن تلویزیون های اولترا اچ دی این بازی ها را با کیفیت4k  تماشا کنند.این در حالی است که شبکه های پخش کننده بازی ها با کیفیت اولترا اچ دی هنوز مشخص نشده اند. اما می توان تصور کرد که شبکه «تی وی گلوبو» برزیل که در حال حاضر در حال تست پخش4k  است در میان آنها خواهد بود. هم چنین پوشش زنده این بازی ها با کیفیت4k  در سینماهای منتخب سراسر جهان انجام خواهد شد.
شرکت سونی و فدراسیون جهانی فوتبال تابستان گذشته و در جریان های دیدار های جام کنفدارسیون ها ضبط باکیفیت4k  را آزمایش کردند.
همان طور که قبلا اعلام شده، تیم ضبط بازی ها از دوربین 4k F55 CineAlta  برای ضبط بازی ها با کیفیت اولترا اچ دی استفاده خواهد کرد. آنها همچنین قصد دارند از تکنولوژی های4k  سونی نظیر نمایشگر ها و مبدل های مولتی فرمت استفاده کنند. فیفا در گذشته نیز از فناوری های جدید در جام جهانی استفاده کرده است. در جام جهانی گذشته 25 بازی به صورت سه بعدی ضبط شد که البته سونی و فیفا برنامه ای برای ضبط بازی های امسال به صورت سه بعدی ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :