آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49468
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 539

هشدار پلیس فتا به متقاضیان دریافت یارانه

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا درمورد سرقت اطلاعات متقاضیان دریافت یارانه هشدار داد.

خبرگزاری مهر- سرهنگ علي نيك نفس با اعلام اين خبر گفت: با توجه به آغاز ثبت نام اينترنتي از متقاضيان دريافت يارانه نقدي، ممکن است افراد کلاهبردار با راه اندازي سايت هايي جعلي اطلاعات حساس و مهم بانکي هموطنان را به سرقت برده و در فرصتي مناسب اقدام به برداشت هاي غير مجاز از حساب هاي بانکي قربانيان کنند.پليس فتا سعي دارد با اطلاع رساني به موقع و مناسب شاهد به حداقل رسيدن اين گونه جرایم باشد و افراد کلاه بردار را در رسيدن به اهدافشان ناکام بگذارد.
وي ادامه داد: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته ثبت نام از سرپرستان متقاضي دريافت يارانه نقدي از تاريخ بيستم فروردين و به طور همزمان در سراسر کشور و تنها از طريق سايت اينترنتي refahi.ir انجام خواهد شد.
رييس مركز تشخيص و پيشگيري از جرايم سايبري پليس فتا افزود: يکي از رايج ترين روش هاي کلاهبرداري اين حوزه فیشینگ  است که با راه اندازي سايت هاي جعلي با آدرسي مشابه به آدرس سايت اصلي همراه است. 
پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات از افراد متقاضی دریافت یارانه می خواد آدرس سايت را در آدرس بار تايپ کنند و از رفتن به ديگر سايت هايي که با عنوان هاي مختلف اقدام به ثبت نام مي کنند  خودداري کرده و موارد مشکوک را از طريق سايت پليس فتا به نشاني cyberpolice.ir گزارش کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :