آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49465
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 457

استفاده زندانیان از پابند الکترونیکی در نوروز 93

رییس سازمان زندان ها گفت: تعداد محدودی از زندانیان استان های تهران و اصفهان که در ایام نوروز به مرخصی رفتند از پابند الکترونیکی استفاده کردند.

ایسنا - غلامحسین اسماعیلی درباره استفاده از دستبند و پابند الکترونیکی توسط زندانیان در ایام نوروز، گفت: تعداد کسانی که در ایام نوروز از پابند الکترونیکی استفاده کرده اند را دقیقا نمی دانم، اما در سطح بسیار محدودی بوده است. وی ادامه داد: ما برای این که کارآمدی این سیستم را ارزیابی کنیم در ایام نوروز به صورت آزمایشی به تعدادی از زندانیان برای مرخصی پابند الکترونیکی ارایه کردیم که این پروژه در دو استان تهران و اصفهان به بهره برداری رسید. رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت : تنها تعداد محدودی - کمتر از 100 نفر - از این سیستم استفاده کردند؛ چرا که کل تجهیزات ما حدود هزار دستگاه است. اسماعیلی گفت : آنچه که در حال حاضر در سازمان زندان ها از آن بهره برداری کردیم پابند الکترونیکی است و غیر قابل رویت است.
وی در مورد چگونگی پرداخت هزینه استفاده از پابند الکترونیکی برای زندانیان، گفت: در این مقطع به دلیل آزمایشی بودن، هزینه ای از زندانیان دریافت نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :