آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49462
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 717

رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرد

توقف محاسبه کیلویی تعرفه تجهیزات شبکه

در پی انتشار کتاب مقررات واردات و صادرات 93، تعرفه گمرکی 11 قلم کالای ارتباطی و شبکه به میزان 4درصد رسید و اصطلاح محاسبه کیلویی از این ردیف تعرفه حذف شد.

روابط عمومی نصر تهران- رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای  با اعلام این مطلب درباره نرخ پیشین تعرفه تجهیزات شبکه و اعتراضات واردکنندگان در این خصوص گفت: کمیسیون ماده یک در ابتدای سال 91 تعرفه 11 قلم کالای ارتباطی و شبکه را 4درصد و یا به میزان کیلویی 15هزار تومان تعیین کرده بود که این موضوع با اعتراض شدید واردکنندگان روبه رو شد.
آزاد معروفی افزود: انواع مودم، سوییچ، روتر و کالاهایی از این دست در اثر این تصمیم غیرکارشناسی و به بهانه تولید داخلی با افزایش قیمت چشم گیری وارد بازار شدند که این موضوع باعث شد واردکنندگان قانونی و مصرف کنندگان متضرر شوند.
وی تاکید کرد: خوشبختانه با پیگیری ها و مکاتبات مداوم کارشناسان سازمان نظام صنفی رایانه ای و کمیسیون شبکه، کمیسیون ماده یک با اصلاح این تعرفه موافقت کرد.
به گفته معروفی به کار بردن لفظ کیلویی برای محاسبه تعرفه گمرکی این تجهیزات، یک توهین به صنف IT محسوب می شد و مورد اعتراض واردکنندگان و صنف قرار گرفته بود.
 رییس کمیسیون شبکه در خصوص تداوم مکاتبات و ارتباط سازمان نصر با کمیسیون ماده یک درخصوص این تعرفه ها گفت: سازمان همچنان مصر است در ادبیات موجود این ردیف تعرفه، تغییرات مثبتی را ایجاد کند؛ چراکه اعضای کمیسیون شبکه معتقدند در متن اقلام تحت پوشش تعرفه کالاهای شبکه ای اشکلاتی  وجود داردکه نیازمند اصلاح
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :