آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49461
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 611

وزیر ارتباطات وعده داد:

اعلام نتیجه تاثیر پارازیت ها در آینده نزدیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تشکیل كمیته ای با مسوولیت این وزارتخانه و با عضویت سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت و درمان برای بررسی تشعشات الکترومغناطیسی، گفت: به زودی اعضای این کمیته به یک جمع بندی مشترک در این زمینه می رسند.

خبرگزاری مهر -  محمود واعظی همزمان با روز جهانی سلامت در صفحه شخصی خود در راستای سلامت بهداشت جسم و روح مردم  به نگرانی های مردم در رابطه با تاثیر امواج روی سلامتشان پرداخت و گفت: تاثیر امواج روی سلامت انسان در دو بخش امواج مخابراتی مانند امواج BTS ها و سایر امواج و تشعشات الکترومغناطیسی قابل بررسی است.
وی گفت: طبق دیدگاه صاحبنظران در این رابطه تاكنون هیچ موردی مبنی بر زیان بار بودن این امواج گزارش نشده است. واعظی تاکید کرد: البته امواج دستگاه تلفن همراه به نوع گوشی تلفن همراه هم بستگی دارد، گوشی هایی كه از طریق قانونی وارد كشور می شوند، توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مورد نظارت قرار می گیرند و مردم می توانند با مراجعه به سایتcra.ir  با این گوشی های استاندارد آشنا شوند.
وزیر ارتباطات افزود: البته برای مكالمه طولانی با همین گوشی های استاندارد هم توصیه می شود از رابط سیم دار (هندزفری) استفاده شود.
وی در مورد سایر امواج و تشعشات الکترومغناطیسی نیز گفت: خوشبختانه كمیته ای از چند ماه گذشته به مسوولیت این وزارتخانه با اعضایی از سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت و درمان تشكیل شد تا به بررسی این موضوع بپردازد.
واعظی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک با اعضای کمیته به یک جمع بندی مشترک در زمینه تشعشعات الکترومغناطیسی رسیده و آن را به اطلاع مردم می رساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :