آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4944
تاریخ انتشار : 20 دی 1390 11:37
تعداد بازدید : 425

فهرست 5 هزار قلم کالا برای کنترل استاندارد به سازمان توسعه تجارت ارایه شد

رییس سازمان ملی استاندارد گفت: لیست ۵ هزار و ۶۰ تعرفه از کالاهای داخلی و وارداتی برای مطابقت با استانداردها به سازمان توسعه تجارت ارایه شد.

خبرگزاری فارس- نظام‌الدین برزگری در حاشیه دیدار با وزیر برنامه‌ریزی عراق در جمع خبرنگاران در مورد اعلام فهرست محصولات غیر استاندارد از سوی سازمان استاندارد به سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: کل کالاهای تولیدی داخل و وارداتی با بیش از 5 هزار تعرفه گمرکی به تدریج تحت پوشش سازمان استاندارد قرار می‌گیرد.
رییس سازمان استاندارد ادامه داد: آخرین فهرست را در این مورد به سازمان توسعه تجارت ارایه کردیم و امیدواریم تا پایان سال مقدمات اجرای کار فراهم شود تا هم اجازه واردات محصولات بی‌کیفیت داده نشود، هم تمام محصولات صنعتی تولید داخل مطابق با استاندارد باشند.
به گفته برزگری بیش از 5 هزار و 60 تعرفه گمرکی در فهرست سازمان‌ استاندارد قرار دارد.وی در مورد انتصاب مجددش به عنوان رییس سازمان ملی استاندارد نیز گفت: من کارمند رسمی استاندارد بودم و هیچ وقت برای کارمند رسمی حکم برکناری صادر نمی‌شود.وی در مورد بحث های مطرح شده در خصوص اختلاف نظر بر سر واردات یک محموله کامیون چینی هوو به کشور که منجر به برکناری و انتصاب مجددش به عنوان رییس استاندارد شد نیز گفت: جدیداً بحثی در مورد هوو مطرح نشده و درخواستی هم برای دریافت مجوز از سازمان استاندارد نشده است.وی افزود: بحث‌های هوو مربوط به سال های قبل و ایمنی بودن این خودرو است.
برزگری در ادامه با اشاره به انعقاد برخی تفاهم‌نامه‌های قبلی در زمینه همکاری‌های استانداری ایران و عراق گفت: برخی از موارد این تفاهم‌نامه‌ها بدلیل حضور اشغالگران در عراق اجرایی نشده بود ولی امیدواریم تمام موانع تجاری بین دو کشور مرتفع شود.
وی افزود: در گذشته تبعیضی برای عرضه کالاهایی که از کشورهای دیگر به عراق وارد می‌شد نسبت به کالاهای ایرانی وجود داشت که امیدواریم این مشکل برطرف شود زیرا کالاهای ایرانی منطبق با پیشرفته‌ترین استانداردهای دنیا تولید می‌شوند و دارای کیفیت مناسبی هستند.
برزگری ادامه داد: اگر تاکنون برخی از کالاها از طریق غیر رسمی از ایران به عراق وارد می‌شده است با تصمیم گیری اخیر دولت، بازارچه‌ای مرزی ساماندهی خواهد شد و این مشکل نیز برطرف می‌شود و علاوه بر این، قانون مبارزه با قاچاق نیز در مجلس به زودی نهایی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :