آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4941
تاریخ انتشار : 20 دی 1390 11:32
تعداد بازدید : 758

نخستین سایت اضطراری نظام بانکی راه اندازی شد

معاون فناوری اطلاعات بانک اقتصاد نوین از انجام مانور عملیاتی سایت داده اصفهان برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: در این مانور، تمامی خدمات این بانک به مدت چهار ساعت از تهران به اصفهان منتقل شد.

بینا- زهرا میرحسینی افزود: در این مانور که روز جمعه هفته گذشته با هدف ایجاد اطمینان در مشتریان برای ارایه خدمات بانک اقتصاد نوین در شرایط اضطرار انجام شد، تمامی خدمات بانک بدون هیچ‌گونه اختلال در مدت چهار ساعت از طریق سایت اصفهان به مشتریان ارایه شد.
وی با تاکید بر این نکته که این مانور، اطمینان از صحت داده‌ها و عملیات بانکی را در این مدت به اثبات رساند، گفت: این مركز هم اكنون و با تكمیل سرویس NIBN (خدمات ملی بین بانكی) توسط شركت خدمات انفورماتیك امكان ارایه خدمت به مشتریان شتابی را دارد.
فرامرز قربانیان، مدیر امور مهندسی زیرساخت بانک اقتصاد نوین نیز با اشاره به راه‌اندازی نخستین مرکز داده بانکی در این بانک در سال 85 اظهار داشت: این مرکز هم اکنون نیز پس از چندین بار ارتقای تجهیزات و تاسیسات، به عنوان مرکز اصلی داده بانک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه ساخت مرکز داده اضطراری بانک اقتصاد نوین نیز از سال 86 در دستور کار این بانک قرار گرفت، افزود: این مرکز در نیمه اول سال گذشته به بهره‌برداری رسید که در آن زمان فقط توان پاسخگویی به مشتریان خود را داشت ولی با راه‌اندازی سیستم NIBN در نیمه دوم سال جاری، این مرکز توانایی ارایه خدمات به مشتریان شتابی را نیز پیدا کرده است.به گفته وی، با شروع به کار سایت پشتیبان، مشتریان به صورت همزمان از دو مرکز اصلی و پشتیبان بانک به صورت آنلاین استفاده خواهند کرد و مرکز داده اصفهان نیز به صورت آفلاین عمل خواهد کرد و در صورت بروز بحران، با یک وقفه یک تا یک و نیم ساعته در خدمات، آماده ارایه تمامی خدمات به مشتریان خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :