آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49404
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 410

غلام‌حسین شافعی:

اتاق بازرگانی «بله قربان گو» نیست

رییس اتاق بازرگانی ایران در رابطه با چگونگی تعامل اتاق بازرگانی با دولت گفت: اتاق بازرگانی ایران، مشاور 3 قوه است و یک مشاور صدیق نباید از طرفی «بله قربان گو» بوده و از طرفی دیگر نیز نباید در همه موارد اظهار مخالفت کند.

خبرگزاری فارس- غلام‌حسین شافعی افزود: در اهداف بالادستی هیچ‌گونه جدایی با دولت نداریم و در اهداف کلان اقتصادی نیز اهداف اتاق بازرگانی همان اهداف دولت است.
وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی همواره در کنار حاکمیت و دولت است و با صداقت، امور فعالان اقتصادی را پیگیری می‌کند.
شافعی در خصوص انتظار فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی در راستای اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سال جاری اظهار داشت: توجه به نظرات بخش خصوصی از مهم‌ترین خواسته‌های ما برای اجرای فاز دوم این قانون است.
وی افزود: در فاز اول قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، بخش خصوصی نظرات کارشناسی خود را ارائه کرد اما در عمل این نظرات اجرا نشد و مورد توجه قرار نگرفت.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت یازدهم در اجرای فاز دوم قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها باید به نظرات کارشناسی بخش‌خصوصی که در واقع گروهی هستند که در عمل قانون را اجرا می‌کنند، توجه کند.
شافعی با بیان اینکه ما از دولت می‌خواهیم تا در اجرای فاز دوم این قانون اولویت نخست را تولید قرار دهد و سپس به مصرف توجه داشته باشد گفت: از تولید موفق می‌توان به مصرف بهینه رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :