آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4937
تاریخ انتشار : 20 دی 1390 11:26
تعداد بازدید : 386

موبایل به دستان کره خاکی به 6 میلیارد نفر رسیدند

اتحادیه جهانی مخابرات تعداد کاربران تلفن همراه دنیا را تا پایان سال 2011 حدود 6 میلیارد نفر اعلام کرد.

CNet- در حالی که جمعیت جهان 7 میلیارد نفر برآورد شده، تعداد کاربران تلفن همراه به 5 میلیارد و 900 میلیون نفر رسیده است.
تحقیقات نشان داده که ضریب نفوذ تلفن همراه به 87 درصد رسیده و در کشورهای در حال توسعه این رقم 79 درصد برآورد شده است.
در میان همه کاربران تلفن همراه شمار مشترکان پهنای باند در جهان به یک میلیارد و 200 میلیون نفر رسیده است.به این ترتیب، افزایش تعداد مشترکان تلفن همراه نسبت به چهار سال گذشته با رشد 45 درصد همراه بوده است.بر اساس گزارش اتحادیه جهانی مخابرات، 159 ملت در سراسر دنیا امکان دسترسی به سرویس‌های شبکه نسل سوم را دارند و در عین حال از سرویس‌های شبکه 2G بهره می‌برند.
گفتنی است در کشورهای توسعه یافته مردم هم از پهنای باند ثابت و هم موبایلی بهره می‌برند این در حالی است که در کشورهای کمتر توسعه یافته، کاربران فقط از سرویس‌های پهن باند موبایلی استفاده می‌کنند.
تحقیقات نشان داده، 600 میلیون نفر از کاربران اینترنت خانگی هستند، این در حالی است که تا پنج سال گذشته این رقم یک پنجم بوده است.
گفتنی است در کشورهای در حال توسعه، 25 درصد همه مردم در خانه رایانه و 20 درصد به اینترنت دسترسی دارند.
تحقیقات اتحادیه جهانی مخابرات نشان داده که کره جنوبی همانند آمریکا در رده ارایه‌دهنده پرسرعت‌ترین سرویس پهنای باند است و سرعت دسترسی به اینترنت در این کشور بیش از 10 مگابیت بر ثانیه برآورد شده است.
به این ترتیب یک سوم جمعیت کره خاکی از اینترنت استفاده می‌کنند و 45 درصد آنها کمتر از 25 سال دارند.
گفتنی است از پنج سال گذشته تا کنون میزان دسترسی به اینترنت در کشورهای در حال توسعه با افزایش 18 درصدی همراه بوده و هم اکنون 62 درصد مردم از اینترنت بهره می‌برند، این در حالی است که سال 2006 این رقم 44 درصد بوده است.
همچنین تحقیقات نشان داده 30 درصد افرادی که زیر 25 سال دارند از اینترنت استفاده می‌کنند، این در حالی است که 23 درصد افراد بالا 25 سال، امکان استفاده از اینترنت را دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :