آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49368
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 515

برای تقویت زیرساخت‌های بازار

بورس شرکت های نرم افزاری را به کمک طلبید

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این که مرکز میانی امضای دیجیتال بورس آماده افتتاح شده است، گفت: در برنامه های آتی برگزاری ششمین دوره بین المللی بازار سرمایه و توسعه زیرساخت های فناوری در دستور کار قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس- علی صالح‌آبادی رییس سازمان بورس اوراق بهادار در حاشیه مراسم ویژه عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران گفت: پس از عرضه موفق نفت خام در بورس انرژی در فازهای بعدی قراردادهای آتی در حوزه انرژی راه‌اندازی خواهد شد.
وی افزود: این امر مستلزم پیشرفت کار در حوزه عرضه و معاملات نفت خام در بورس انرژی است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در امور بین‌المللی برنامه‌های ویژه‌ای جمله جذب سرمایه‌گذاری خارجی داریم، گفت: به تناسب تعاملات در سطح بین‌‌المللی، جذب سرمایه‌گذار خارجی از دیگر اهداف سازمان بورس است.
وی افزود: در آینده عرضه‌های اولیه در بورس و فرابورس افزایش خواهد داشت همچنین مرکز میانی امضای دیجیتال آماده بهره‌برداری است.
صالح‌آبادی گفت: برگزاری ششمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه توسط سازمان بورس و نمایشگاه بین‌المللی و ارتقا در سامانه‌‌های بازار سرمایه از دیگر اهداف سازمان بورس است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد اینکه در سال جدید بخش فناوری و توسعه زیرساخت‌ها تا چه میزان مورد توجه خواهد بود، گفت: قطعا بازار سرمایه نیازمند به‌روز شدن و توسعه زیرساخت‌های فنی است و در این باره جلساتی با شرکت‌های نرم‌افزاری، کانون کارگزاران و دیگر ارکان بازار برگزار کردیم تا زیرساخت‌های فناوری تقویت شود.
وی درباره لزوم ابهام‌زدایی از بودجه شرکت‌های بورسی گفت: یکی از برنامه‌های جدی سازمان بورس، مرتفع کردن ابهامات صنایع مختلف است به طوری که مشکلات فعالان مختلف را در دولت مطرح کرده و درجهت حل آن اقدام می‌کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :