fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 4932
  تاریخ انتشار : 20 دی 1390 11:11
  تعداد بازدید : 380

  وعده رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران

  صادرات 100میلیون دلار نرم افزار تا پایان امسال

  رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران از پيش بيني صادرات 100 میلیون دلاري نرم افزارتا پایان سال جاری خبر داد.

  فناوران- محمد رضا طلایی در میزگرد صادرات نرم‌افزارها که در حاشیه نشست ملی صادرات کالاها و خدمات دانش بنیان برگزار شد، با بیان اینکه ‌جمع‌آوری اطلاعات و آمار رسمی نرم‌افزارهای کشور که مورد تایید سازمان توسعه کشور است، از سال 83 با رقم صادرات 230 هزار دلار آغاز شده است، افزود: این رقم در پایان سال 88 به 75 میلیون دلار صادرات در سال رسیده است. 
  رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران در ادامه تصریح کرد: در 9 ماهه نخست سال جاری نیز بالغ بر 80 میلیون دلار صادرات نرم‌افزار در كشور صورت گرفته است.
  وي كه ریاست این میزگرد را بر عهده داشت، خاطرنشان کرد: در این دوره بارها به عنوان صادرکننده نمونه در کشور انتخاب شدیم با وجود اینکه مشکلات زیادی در زمینه فعالیت و صدور محصولات و کالاهای خود به سایر کشورها داشتیم.
  وي مواردی مانند معافیت مالیاتی و ناتوانايي شرکت‌هاي داخلي براي حضور در برخی نمایشگاه‌های خارجی را از جمله مشکلاتی دانست که تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار با آن مواجه هستند و گفت: عدم ارزش‌گذاری محصولات از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نیز یکی دیگر از این مواردی است که توليدكنندگان و صادركنندگان نرم‌افزار كشور با آن مواجه هستند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :