آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4931

مدیرکل توسعه ICT وزارت صنعت:

قیمت پهنای باند مهم ترین چالش اینترنت کشور

مدیرکل توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر مهم ترین مشکل فعلی اینترنت کشور قیمت پهنای باند و امنیت است.

فارس- امیر مسعود عطایی در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین مشکل فعلی اینترنت در کشور را چه می‌بینید و چه راهکاری برای آن دارید، اظهار داشت: به اعتقاد من مهم‌ترین مشکل فعلی اینترنت، قیمت پهنای باند و امنیت است.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در سال گذشته شاهد شیوع حملات بد افزاری در اینترنت بودیم که سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی ایران را نیز مورد تهدید قرار داد تا جایی که برخی مسوولان، محیط اینترنت را ناامن می‌دیدند.
وی گفت: همچنین علاوه بر موضوع امنیت، بالا بودن هزینه پهنای باند و اینترنت از دیگر مشکلات اینترنت در کشور است.
عطایی افزود: در رابطه با حل دو مشکل امنیت و قیمت اینترنت، وزارت ارتباطات پروژه بزرگ شبکه ملی اطلاعات را در دست دارد.
وی تاکید کرد: البته طبق گفته وزیر ارتباطات، شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع اینترنت نیست؛ بلکه به معنی این است نیازهایی که توانایی پاسخگویی داخل کشور وجود دارد، در داخل کشور پاسخ داده شوند.
وی گفت: برای حل دو مشکل پهنای باند و امنیت، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز یک شبکه بزرگ ارتباطی بخش صنعت، معدن و تجارت را با نقطه اتصال 31 استان و 320 شهر، ایجاد کرده که در این شبکه مشکل قیمت و امنیت حل شده است.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت صنعت، معدن وتجارت اظهار داشت: در این شکبه نیازهای داخلی در داخل کشور پاسخ داده می‌شود و هر جا که نیاز به ارتباط با اینترنت جهانی باشد، ارتباط با اینترنت نیز برقرار خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :