آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4930
تاریخ انتشار : 20 دی 1390 11:5
تعداد بازدید : 386

نشست مشترک اعضای هیات رییسه اتاق‌های تهران و ایران

هم اندیشی و تبادل نظر در مجلس بزرگان

اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران روز گذشته تا گرگ و میش عصر در مورد فراز وفرودهای بخش خصوصی گفتند و شنیدند. این نشست پشت درهای بسته برگزار شد اما اخبار، حکایت از برگزاری نشستی سنگین و پرموضوع اما صمیمی و دوستانه داشت.

روابط عمومی اتاق تهران- نخستین بار نیست که زعمای دو اتاق برای تنظیم رابطه و حل و فصل برخی گرفتاری‌های سیستماتیک گرد هم می‌آیند اما این نشست از آن نظر حایز اهمیت بود که بزرگان گرد هم آمدند تا درمورد حاشیه‌های این روزهای بخش خصوصی چاره اندیشی کنند. دغدغه این روزهای بخش خصوصی چیست و چرا اعضای هیات رییسه دو اتاق در یک روز سرد گرد هم آمده‌اند؟
به این پرسش، هیچ کس جز دبیرکل اتاق تهران پاسخ نگفت اما او هم سربسته گفت: بزرگان اتاق ایران به دعوت دکتر آل اسحاق به اتاق تهران آمدند تا فارغ از گرفتاری‌ها و حاشیه‌های روزانه، درمورد مسایل و چالش‌های پیش روی اتاق‌های بازرگانی، هم اندیشی و تبادل نظر کنند. محمد مهدی راسخ افزود: برگزاری این گونه نشست‌ها موضوع تازه‌ای نیست و بسته به شرایط و اقتضائات، گاهی دور هم جمع می‌شویم و در مورد چالش‌های اقتصادی و موضوعات مهم اتاق‌های بازرگانی تبادل نظر می‌کنیم.» دبیرکل اتاق تهران با اشاره به نشست سنگین و پرموضوع گفت: هرچند مسایل زیادی وجود دارد که ضرورت دارد با خرد جمعی حل و فصل شود اما موضوعی که بر دیگر مسایل اثر گذاشت، نحوه سازمان‌دهی اتاق بازرگانی بر اساس توصیه‌های رهبر انقلاب بود. عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری برای بازسازی ساختار و بازتعریف نقش اتاق‌های بازرگانی گفت: مهم‌ترین موضوعی که درحال حاضر وجود دارد، نحوه بازتعریف نقش اتاق است که اطمینان داریم درنهایت به چارچوبی مشخص و مورد تایید اکثریت نمایندگان بخش خصوصی منجر خواهد شد.  وی افزود: از آنجا که اقتصاد کشور، شرایط ویژه‌ای را پیش رو دارد، مهم‌ترین پیش‌نیاز گذار از این وضعیت،حفظ همدلی و تاکید بر هم اندیشی مضاعف است که باید در همه سطوح میان آحاد اقتصادی کشور برقرار شود. دبیرکل اتاق تهران گفت: اتاق بازرگانی در حال پوست اندازی و تغییر ساختار است و چارچوب آینده آن از نشست‌های سنگین و پرچالش اما توام با همکاری و همیاری به دست می‌آید». وی افزود: سلسله نشست‌های هیات رییسه اتاق‌های ایران و تهران قرار است به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده برای تدوین نقشه راه اتاق‌های بازرگانی برگزار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :