آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4917
تاریخ انتشار : 20 دی 1390 10:31
تعداد بازدید : 467

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

اکثر تجهیزات مخابراتی جدید وارداتی است

به گفته مدیرعامل مخابرات ایران، سعی می کنیم در تجهیزات مخابراتی که ارزش بالایی دارند و در آنها از مس و آهن استفاده شده و گران هستند، از تولیدات داخلی استفاده شود و تجهیزات خارجی مورد استفاده در حوزه مخابرات مثل روتر با سرعت بالا و سوییچ هایی با ورژن های جدید که هنوز در ایران بومی نشده است از خارج کشور تهیه شود.

ایسنا - صابر فیضی دلیل تولید نشدن تجهیزات مخابراتی در کشور را به دلیل مسایل اقتصادی دانست و گفت: ما به لحاظ نیروی فنی، مشکل و کمبودی در این زمینه نداریم و بحث اصلی مباحث اقتصادی است که این تجهیزات در کشور ما تولید نمی‌شود.
او ادامه داد: سیاست ما این است که هرچه در داخل تولید می‌شود را از خارج تهیه نکنیم، حتی اگر تجهیزات تولیدی داخل کشور گران‌تر از نوع وارداتی آن باشد.
وی با بیان اینکه اکثر تجهیزات مخابراتی جدید وارداتی است، بیان کرد: این تجهیزات بیشتر از کشورهای اروپایی و چین وارد می‌شود. فیضی ادامه داد: درباره برخی تجهیزات شبکه که قیمت آنها پایین است و در داخل نیز تولید نمی‌شوند، از محصولات خارجی استفاده می‌شود ولی در نهایت ما از تولیدات داخلی حمایت می‌کنیم و باید از این تولیدات استفاده شود.
داوود زارعیان، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران نیز در این‌باره گفت: طبق قوانین کشوری همه دستگاه‌ها و از جمله مخابرات ملزم هستند که تجهیزاتی که در داخل تولید می‌شود را از خارج وارد نکنند و در حال حاضر بیش از 50 درصد تجهیزات مخابراتی از تولیدات داخل بوده و از خارج وارد نمی‌شوند. وی افزود: تجهیزاتی که از خارج کشور وارد می‌شوند، گاه یک یا دو تولید‌کننده در دنیا داشته و برخی تجهیزات نیز بیش از پنج تولید‌کننده ندارند، بنابراین ما در برخی تجهیزات نیاز داریم که از خارج از کشور وارد کنیم.
وی تاکید کرد: هیچ کشوری در دنیا سراغ نداریم که در تولید تجهیزات مخابراتی به‌صورت کامل خودکفا باشد و حتی شرکت‌های چینی گاه تجهیزات مخابراتی را از خارج از کشور وارد می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :