آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4913
تاریخ انتشار : 20 دی 1390 10:21
تعداد بازدید : 481

رونمايي از پروژه پارك آينده در دومين جشنواره صنعت و فناوري اطلاعات

دبير کميته تخصصي دومين جشنواره صنعت، بازرگاني و فناوري اطلاعات با بيان اينکه براساس آمارهاي ارایه شده از وزارت امور خارجه 13 درصد از حجم توريست در ايران به بازديد از اتفاقات حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات مربوط است، گفت: در کشورمان مغزافزارها و انسان افزارهاي ويژه اي وجود دارد که بخش زيادي از آنها در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات کار مي کنند.

دبیرخانه- حميدرضا قجر با بيان اينکه 4 درصد اختراعات در آمريکا مربوط به ايراني‌هاست، تجاري‌سازي دستاوردهاي تجاري در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات و نيز شناسايي و تجميع بنيه اطلاعاتي را از جمله اهداف برپايي دومين جشنواره صنعت، بازرگاني و فناوري اطلاعات عنوان کرد و گفت: تلاش اين است تا با برگزاري اين جشنواره به ماموريت دولت و حاکميت در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات کمک کنيم.
قجر با بيان اينکه در بخش مقالات، بهترين مقالات انتخاب شده طرح‌هاي تلفيقي صنعت و فناوري خواهد بود، ادامه داد: در بخش ارایه محتوا و سخنراني‌ها نيز کارکرد فناوري اطلاعات در رسانه و صنعت و بازرگاني مدنظر قرار گرفته است.
دبير کميته تخصصي دومين جشنواره صنعت، بازرگاني و فناوري اطلاعات با اشاره به مذاکرات انجام شده از سوي کميته برگزاري اين جشنواره با اپراتورهاي ارتباطي کشور براي حضور گفت: مشاور دولت کره جنوبي و برخي استادان دانشگاه‌هاي خارجي همچون کره جنوبي و سوئد از جمله مهمانان ويژه اين همايش خواهند بود.
وي افزود: پروژه بزرگ پارك آينده همزمان با برگزاري جشنواره، اجرايي مي‌شود و در راستاي تجاري‌سازي طرح‌هاي بخش خصوصي و در كل همه آناني كه طرح‌ها، ايده‌ها و نوآوري‌هايي در حوزه صنعت، بازرگاني و فناوري اطلاعات دارند با همكاري مراكز رشد، پارك‌هاي علم و فناوري و دانشگاه‌هاي كشور به مشاوره و اجرايي و تجاري‌سازي طرح‌ها پرداخته و به آنها توجه خاص مي‌شود، اين مساله‌اي است كه در جريان برگزاري جشنواره با توجه به حضور بخش دولت و تصميم‌گيران كشور در اين حوزه زمينه لازم براي صاحبان مشاغل و ايده فراهم خواهد بود.
گفتنی است دومين جشنواره صنعت، بازرگاني و فناوري اطلاعات با حمايت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از امروز (20 دي‌ماه) در مركز همايش‌هاي بين‌المللي برج ميلاد تهران برگزار مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :