آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4892
تاریخ انتشار : 19 دی 1390 23:32
تعداد بازدید : 580

فروش کیش ایر به بانک تات در ابهام

احتمال واگذاری شرکت هواپیمایی کیش ایر به بانک تات درحالی در محافل دولتی و اقتصادی بر سرزبان ها افتاده که علی انصاری، عضو هیات مدیره بانک تات می گوید که سهام این شرکت هواپیمایی را نخریده است.

مهر- بحث واگذاری شرکت هواپیمایی کیش ایر به بانک تات بیش از یک‌سالی است که در محافل اقتصادی و دولتی مطرح است. بانک تات با محوریت علی انصاری که تا چندی قبل رییس هیات مدیره بود و با تذکر بانک مرکزی به عضو هیات مدیره تقلیل یافت، مدت‌هاست که قصد خرید شرکت هواپیمایی کیش ایر را دارد. براساس گزارش‌های غیررسمی، 20 درصد سهام بانک در اختیار برادران انصاری است.
از سوی دیگر، مالکیت 98 درصد شرکت هواپیمایی کیش ایر برای منطقه آزاد کیش و 2 درصد مابقی برای شرکت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش است. سعید بهاری، مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایر با تایید این موضوع که بانک تات از متقاضیان خرید این شرکت بوده ولی هم اکنون بحث واگذاری مطرح نیست.

انصاری: کیش ایر را نخریدم
با این حال، علی انصاری عضو هیات مدیره بانک تات گفت: از واگذاری شرکت هواپیمایی کیش‌ایر مطلع نیستم، نه تقاضایی و نه خریدی در این زمینه انجام داده‌ام.

کیش ایر اصل چهل و چهاری نیست
معاون شرکت بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه هواپیمایی کیش ایر جزو لیست واگذاری سهام در بورس یا فرابورس نیست، گفت: اگر این شرکت فروخته شده باشد در راستای اصل 44 نبوده است.
علی سنگینیان در مورد واگذاری سهام هواپیمایی کیش ایر افزود: این شرکت جزو شرکت‌های قابل واگذاری نیست و در لیست پذیرش بورس و فرابورس و کلا بازار سرمایه قرار ندارد.
معاون شرکت بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه هواپیمایی کیش ایر متعلق به منطقه آزاد کیش است، گفت: همچنین این شرکت متقاضی پذیرش در بازار سرمایه نیست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا هواپیمایی کیش ایر بانک تات با محوریت علی انصاری فروخته شده است، گفت: اگر این اتفاق افتاده باشد، به دلیل اینکه سهام آن در لیست واگذاری‌ها نیست، در قالب اصل 44 نبوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :