آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4877
تاریخ انتشار : 19 دی 1390 23:1
تعداد بازدید : 934

نوآوری در ساخت و طراحی نقطه قوت سامسونگ در رقابت جهانی برندها

برای شما شنیدن نام سامسونگ یادآور چه چیزی است؟ مدل های مختلف تلویزیون و نمایشگر؟ موبایل های متنوع و هوشمند؟ مدارهای مجتمع یا رنگ آبی لوگو ؟ شاید هنگامی که شرکت سامسونگ حدود 40 سال پیش پا به عرصه ساخت محصولات و لوازم الکترونیک گذاشت، گمان نمی کرد که زمانی به چنان موقعیتی دست پیدا کند که نامش برای مردم سراسر دنیا تداعی کننده بسیاری از معتبرترین و پیشرفته ترین محصولات و خدمات گوناگون الکترونیک باشد و بتواند تا این حد جای خود را در زندگی روزمره مردم باز کند.

 سامسونگ در این سال‌ها توانسته است با تلاش بی‌وقفه و تجربه متخصصان خود، کارنامه‌ای کم‌نظیر برای خود تدارک ببیند که ثمره‌ آن از یک طرف پربارتر کردن و بهبود سبک زندگی افراد و از طرف دیگر الهام بخشیدن به دیگران برای نوآوری و تکاپو بوده است.
آیا تاکنون از خود پرسیده‌اید که امتیاز ویژه‌ سامسونگ در مسابقه‌ بزرگ جهانی میان برندها و شرکت‌های مختلف چیست؟ با نگاهی به افتخارات سامسونگ می‌توان گفت که یکی از عمده‌ترین دلایل برتری این شرکت در این رقابت دایمی با دیگران، بهره‌گیری از ظرفیت‌های نوآورانه‌ خود در خلق محصولات متنوعی است که جهان را به مکان بهتری برای زندگی بدل می‌سازند.
 نوآوری‌های سامسونگ در طراحی و ساخت محصولات گوناگون سبب شده که این شرکت بتواند در سه سال گذشته بیش از 90 جایزه‌ نوآوری از نمایشگاه محصولات الکترونیکی (CES) دریافت کند.
 همچنین در سال 2010 میلادی این شرکت موفق به کسب پنج جایزه‌ بین‌المللی برترین طراحی (IDEA) شده است.
بد نیست بدانید سامسونگ نخستین تلویزیون سیاه و سفید خود را بیش از 40 سال پیش، یعنی در سال 1970 میلادی عرضه کرد.
 رشد این شرکت در چهار دهه‌ اخیر به‌حدی بوده که امروزه یکی از ویژگی‌های ممتازی که خیلی‌ها سامسونگ را با آن می‌شناسند، فراوانی و گستردگی محصولات این شرکت در زمینه‌ لوازم الکترونیکی است؛ به‌طوری که در عرصه‌ تولید بسیاری از لوازم الکترونیکی سامسونگ عملا بازار محصولات را از آن خود کرده است. برای نمونه سامسونگ در سال 2011 توانست شرکت شماره‌ یک جهان در تولید نمایشگرهای رایانه و صفحه‌نمایش‌های LCD باشد. در حال حاضر سامسونگ الکترونیک برای تمامی این محصولات مانند تلویزیون، نمایشگر، لپ‌تاپ، موبایل، گوشی هوشمند، تبلت، دوربین دیجیتال، پرینتر، یخچال، ماشین لباسشویی و بسیاری محصولات بزرگ و کوچک دیگر در سراسر دنیا خط تولید فعال دارد.
همچنین شرکت سامسونگ در کنار توسعه و رونق کارخانجات خود، همواره به محیط زیست توجه ویژه‌ای داشته و در طراحی محصولات مختلفش این مساله را کاملا در نظر گرفته است؛ به‌طوری که در سال 2010 میلادی توانست برای پنجمین سال پیاپی به‌عنوان برترین شرکت جهان در تولید محصولات سازگار با محیط زیست شناخته شود.
نگاهی به روند فعالیت‌های سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت همواره تلاش کرده است تا در بازار فناوری جلوتر از رقبای خود باشد و به نظر می‌رسد که سامسونگ بتواند در آینده‌ نزدیک به بالاترین رده‌های صنعت لوازم الکترونیکی
 دست پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :