آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4864
تاریخ انتشار : 19 دی 1390 22:26
تعداد بازدید : 464

رگولاتوری هشدار داد:

اپراتورها باید نرخ مكالمات رومینگ خود را اطلاع رسانی كنند

مدیركل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اپراتورهای تلفن همراه خواست تا نرخ مكالمات رومینگ بین الملل خود را اطلاع رسانی كنند.

فناوران- حسین فلاح جوشقانی گفت: در پی ارایه گزارش‌های مختلف به رگولاتوری درباره ابهام در نحوه محاسبه نرخ مكالمات رومینگ بین‌المللی تلفن همراه، تمامی اپراتورهای تلفن همراه براساس مفاد بند 7 ماده 9 موافقت‌نامه پروانه شبكه و خدمات ارتباطات سیار خود موظفند نرخ این خدمات را به تفكیك هر كشور و اپراتور و نحوه محاسبه آن، به مشتركان اطلاع‌رسانی كنند.
وی افزود: با توجه به اینكه نرخ مكالمات رومینگ بین‌المللی تلفن ‌همراه براساس قراردادهای منعقد شده بین اپراتورهای تلفن همراه متفاوت است، به مشتركان تلفن‌ همراه كه علاقه‌مند به استفاده از خدمات رومینگ بین‌الملل هستند توصیه می‌شود، با مراجعه به سایت اپراتوری كه از آن خدمات دریافت می‌كنند اطلاعات لازم در مورد نرخ مكالمات رومینگ بین‌الملل در كشور مقصد را دریافت كرده و با داشتن اطلاعات كامل در این زمینه نسبت به استفاده از خدمات رومینگ بین‌المللی اقدام كنند.
پیش از این علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چرا تعرفه‌های رومینگ روی سایت ایرانسل قرار ندارد با تایید این موضوع گفت: در اسرع وقت جدول تعرفه‌های رومینگ سیم‌کارت‌های ایرانسل روی سایت اپراتور دوم قرار خواهد گرفت.
گفتنی است در حال حاضر با مراجعه به سایت اپراتورهای تلفن همراه مشاهده می‌شود که همراه اول لیست تمام اپراتورها با ریز جزییات تعرفه‌ها را قرار داده اما به رغم وعده داده شده توسط مدیرعامل ایرانسل این اپراتور غیر از لیست کشورهای طرف رومینگ بین‌الملل چیز دیگری مشاهده نمی‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :