آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48117
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1392 10:35
تعداد بازدید : 815

دبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد:

برخورد با وزارت ارتباطات در صورت اختلال در فیلترینگ فیس بوک

معاون دادستان کل کشور گفت: اگر ثابت شود رفع فیلتر فیس بوک در برخی مناطق کشور ناشی از قصور مسوولان ذیربط بوده، به طور جدی با آن ها برخورد خواهد شد.

ایرنا- عبدالصمد خرم آبادی، افزود: وزارت ارتباطات مجری دستورات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است و هرگونه خودداری عمدی و سهوی از اجرای دستورات کارگروه جرم محسوب می‌شود.
خرم آبادی گفت : تذکرات لازم در خصوص رفع فوری اختلالات ایجاد شده به مسوولان ذیربط در وزارت ارتباطات داده شده است.
در همین حال رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار و عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه در فضای مجازی درباره برداشته شدن فیلترینگ فیس‌بوک در برخی مناطق کشور گفت: همانگونه که می‌دانید کمیته تعیین مصادیق مجرمانه دارای بخش‌های گوناگونی است که در آن کارشناسان موارد تخلف را مورد بررسی قرار می‌دهند و برای تصمیم‌گیری به کمیته ارجاع می‌دهند.
وی افزود: بخشی از این تخلفات نیز شامل گزارشات مردمی‌است که مرتبط با مصادیق مجرمانه در فضای مجازی است.نماینده مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ادامه داد: اگر در حوزه فیلترینگ فیس‌بوک نیز اتفاقی روی داده باشد که خلاف قانون باشد می‌تواند در این کمیته مورد بررسی قرار گیرد.
سبحانی‌فر همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا دستور کاری در این کمیته برای بررسی رفع فیلترینگ فیس‌بوک وجود دارد یا نه، گفت: فعلا چنین مساله‌ای در دستور کار این کمیته نیست و من ندیدم که در برنامه قرار گرفته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :