آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48033
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1392 12:52
تعداد بازدید : 653

تمدید مهلت دریافت نماد الکترونیکی تا 15 اردیبهشت

با توافق صورت گرفته میان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و شرکت شاپرک، مهلت بهره مندی کسب و کارهای اینترنتی فاقد نماد اعتماد الکترونیکی از امتیاز درگاه پرداخت اینترنتی تا 15 اردیبهشت تمدید شد.

فناوران- پیش از این اعلام شده بود با توجه به الزامات امنیتی شاپرک و پلیس امنیت فضای مجازی در خصوص رعایت موارد امنیتی ویژه فروشگاه‌های اینترنتی، تمامی پذیرندگان اینترنتی و استفاده کنندگان از خدمات درگاه اینترنتی این شرکت می‌بایست تا تاریخ 15 بهمن نسبت به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اقدام کرده و حداکثر تا تاریخ ۲۹ اسفند ماه نماد مذکور را در سایت خود درج کنند.
بر اساس این گزارش اما این تاریخ تا 15 اردیبهشت تمدید شده است.
اعطای نماد اعتماد الكترونیكی برای وب‌سایت‌های تجاری با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام است.
نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای سایت‌هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می‌آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می‌كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :