آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48024
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1392 12:41
تعداد بازدید : 723

شکایت اپل و جریمه 930 میلیون دلاری سامسونگ

بالاخره رای دادگاه اپل و سامسونگ بر سر نقض اختراعات ثبت شده اپل توسط سامسونگ، صادر شد و بر اساس آن شرکت کره ای ۹۳۰ میلیون دلار جریمه شد.

فناوران- اپل ظاهرا بیش از اینکه به دریافت جریمه از سامسونگ فکر کند، قصد داشت فروش گوشی‌های سامسونگ را در آمریکا ممنوع کند، اما این درخواست از سوی دادگاه آمریکا رد شد.
دعوای اپل و سامسونگ در سال ۲۰۱۲ شروع شد و اپل در دور اول توانست سامسونگ را 1 میلیارد دلار جریمه کند. بنابراین سامسونگ به رای دادگاه اعتراض کرد و نهایتا رقم جریمه به 8/929 میلیون دلار کاهش یافت و دادگاه پرونده این شکایت را بست.
بر این اساس سامسونگ باید مبلغ ۹۳۰ میلیون دلار را به اپل بپردازند. با این حال دادگاه اجازه فروش محصولاتی که اختراعات ثبت شده توسط اپل را نقض کرده را به سامسونگ داده است.
گزارش‌ها حاکی است که بسته شدن پرونده این دادگاه به معنای تمام شدن اختلافات بین اپل و سامسونگ نیست، بلکه دور جدید بررسی اختلافات این دو شرکت در دادگاه دیگری ادامه خواهد یافت و محصولات جدید سامسونگ از سال 2012 به بعد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
ظاهرا قاضی دادگاهی که به تازگی در مورد اختلافات سامسونگ و اپل رای داده، قبلا از هر دو شرکت خواسته بود تا اختلافات خود را خارج از دادگاه حل کنند، اما هیچ کدام از شرکت‌ها نتوانستند به نتیجه دلخواه دست یابند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :