آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47998
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1392 12:3
تعداد بازدید : 837

14 توصیه فناورانه پلیس در ایام پایانی سال

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان توصیه هایی درمورد خریدهای عید نوروز ارائه کرد.

فناوران – پلیس فتای همدان در تشریح توصیه‌هایی در مورد خریدهای عید نوروز اعلام کرد: به دلیل پیشرفت فناوری‌های اطلاعات به ویژه در ارتباطات اینترنتی خارج از منزل از اهمیت بسیار برخوداراست، برای جلوگیری از هر نوع مشکلی برای شهروندان در سفرهای نوروزی به این توصیه‌ها توجه
کنید:
۱. این روزها عده‌ای سودجو باراه‌اندازی صفحات و سایت‌های جعلی درفضای اینترنت اقدام به تبلیغ تورهای ارزان قیمت داخلی و خارجی می‌کنند، این کلاهبرداران با ارائه قیمت‌های بسیار پایین، افراد را ترغیب می‌کنند تا ازخدمات آنان بهره‌مند شوند اما غافل از اینکه بررسی‌ها نشان داده است که این تورهای ارزان قیمت تنها پوششی برای کلاهبرداری ازمسافران نوروزی است.
۲. درمسافرتها و در مواقعی که برای اتصال به شبکه از اینترنت هتل‌ها و مکان‌های عمومی ‌استفاده می‌کنید مطمئن شوید اطلاعات به صورت رمزنگاری شده ارسال می‌شود زیرا در غیر این صورت ممکن است اطلاعات مهمی ‌به راحتی دراختیار افراد ناشناس قرار گیرد و از پروتکل HTTPS برای ارسال اطلاعات مهم استفاده کنید.
۳. اگر از گوشی‌های موبایل هوشمند و یاتبلت‌ها استفاده می‌کنید، روی آنها برنامه‌های کاربردی و مفید نصب کنید تا درصورت گم شدن یا سرقت دستگاه به راحتی اطلاعات محلی که دستگاه شما در آنجا قرار دارد را پیدا کنید.
۴. اطلاعات سفر خود را در اینترنت به اشتراک نگذارید این اطلاعات می‌تواند اطلاعات عدم حضور شما در منزل را دراختیار سارقان قرار دهد.
۵. درصورتی که از کافی‌نت‌ها استفاده می‌کنید حتما پس از اتمام کار از حساب کاربری خود ازشبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌ها خارج شوید و تاریخچه مرورگر و مابقی اطلاعات را پاک کنید و از عدم ذخیره کلمه عبور در سیستم مطمئن شوید.
۶. روزانه موجودی حساب‌های بانکی خود را کنترل کنید تا درصورت برداشت غیرمجاز و یاسوء استفاده سریعا از آن مطلع شوید.
۷. روی فایل‌های خود درلپ تاپ و یا سایر وسایل الکترونیکی کلمه عبور بگذارید تا در صورت مفقودی اطلاعات شما به دست دیگران نیفتد.
۸. دستگاه‌های حامل داده، دوربین عکاسی و هرنوع حافظه جانبی را همراه خود ببرید و از جا گذاشتن آنها در هتل‌ها و سوئیت‌ها خودداری کنید.
۹. از کارت‌های اعتباری و اطلاعات حساب بانکی خود به خوبی مراقبت کنید، حین خرید، کارت اعتباری را خودتان در دستگاه POS بکشید و رمز را نیز خودتان وارد کنید.
۱۰. در این ایام حتما دقت کنید روی عابربانک تجهیزات مشکوک و اضافی نصب نشده باشد.
۱۱. درهنگام پرداخت از طریق سامانه پرداخت فروشگاهی حتما از فروشنده بخواهید که دستگاه را در نزدیکی شما قرار دهد تا خود بتوانید رمز بانکی را وارد کنید.
۱۲. پس از خرید از طریق دستگاه کارت خوان حتما برگه رسید مشتری را از فروشنده بگیرید.
۱۳. به دلیل خریدهای نوروزی و شلوغی اماکن عمومی‌ در هنگام خریدها از تلفن همراه خود در این مکانها استفاده نکنید و از قراردادن عکس‌های خانوادگی، شماره حساب‌ها و رمزهای بانکی روی تلفن همراه خودداری کنید تا در صورت سرقت گوشی همراه، این اطلاعات باعث سوءاستفاده‌های بعدی نباشد.
۱۴. همچنین با قراردادن رمز پین گوشی درهنگام روشن کردن آن و همچنین رمزگذاری روی فایل‌های خود در تلفن همراه، مانع از دستیابی افراد سودجو به آنها شوید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :