آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47996
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1392 12:0
تعداد بازدید : 579

خراسانی ها اسکایپ بومی ساختند

رییس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی از عرضه نسل جدیدی از ویدئو کنفرانس ها با وضوح تصویر بالا در این پارک خبر داد و گفت: این سامانه که قابلیت جایگزین شدن با اسکایپ را دارد در استان خراسان جنوبی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

خبرگزاری مهر - محمدرضا دوستی با بیان اینکه این پروژه تحقیقاتی با عنوان "وبینار" طراحی و عرضه شده است، افزود: وبینار سامانه‌ قوی اینترنتی است که قابلیت استفاده همزمان بیش از 500 کاربر را ایجاد می‌کند.
وی با بیان اینکه این سامانه قابلیت جایگزین شدن با اسکایپ را دارد، گفت: این سامانه با فناوری بومی کشور قادر است خدماتی که از طریق اسکایپ عرضه می‌شود با ویژگی‌ها و کیفیت بالاتری عرضه کند.
دوستی درباره مزایای این سامانه نسبت به اسکایپ، گفت : در برنامه اسکایپ تعداد زیادی کاربر به طور همزمان نمی‌توانند به یکدیگر متصل شوند ولی در این سامانه بیش از 500 کاربر به طور همزمان قادر به اتصال هستند.
وی وضوح تصویر را از دیگر مزایای این سامانه نام برد و ادامه داد: تصویر به صورت Full HD ارسال می‌شود ضمن آنکه برای استفاده از آن به اینترنت پرسرعت با پهنای باند نیاز نیست.
رییس پارم علم و فناوری خراسان جنوبی گفت : این سامانه کاملا بومی است و سرور آن در داخل کشور قرار دارد و در شبکه اینترانت ایران قابل کاربرد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :