آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47987
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1392 11:42
تعداد بازدید : 838

رییس هیات مدیره شرکت توسن

وضعیت نمایشگاه های IT نیازمند آسیب شناسی است

مدیر بازاریابی و رییس هیات مدیره شرکت توسن،تولیدکننده محصولات تسکو، با ابراز نارضایتی از برگزاری نمایشگاه های متعدد اما بی کیفیت در حوزه فناوری اطلاعات گفت: این نوع برگزاری نمایشگاه که اکنون در صنف رایج شده در شان صنف IT نیست و باید آسیب شناسی شود.

فناوران- جمال جعفری گفت: معیار یک نمایشگاه خوب مخاطبان آن است که در اکثر نمایشگاه‌هایIT به این مهم توجه نمی‌شود.
وی با تاکید براینکه نمایشگاه‌های فناوری اطلاعات ایران بیشتر به جشنواره فروش شبیه هستند گفت: بازدیدکنندگان نمایشگاه‌ها به جای افراد متخصص اغلب مردم عادی هستند که برای تهیه کالا به نمایشگاه می‌آیند، در عین حال ما صاحب فناوری نیستیم و شرکت‌های مطرح و بزرگ نیز در نمایشگاه ما شرکت نمی‌کنند.
جعفری افزود: نمایشگاه فناوری اطلاعات بدون حضور شرکت‌های بزرگ معنا ندارد و متاسفانه در الکامپ نیز به دلیل باندبازی شرکت‌ها تمایلی برای حضور ندارند.
به گفته او نمایشگاه یا جشنواره فروش در ایران برای هم شرکت‌کنندگان و هم مصرف‌کنندگان کارایی بیشتری دارد، زیرا موجب ارتباطی دو سویه بین فروشنده و خریدار می‌شود.رییس هیات مدیره تسکو افزود: امسال نمایشگاه فروش محصولات IT برگزار شد که اگر استانداردهای نمایشگاهی در آن پیاده شود، به نظر نمایشگاه خوبی در سال‌های آتی خواهد شد.

 نمایشگاه‌هایی بدون برنامه‌ریزی
جعفری در مورد بی برنامه‌گی‌های نمایشگاه‌های IT گفت: هیچ‌گونه برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه صورت نمی‌گیرد و یک ماه مانده به زمان برگزاری تازه مجری آن مشخص می‌شود، در حالیکه در تمام نمایشگاه‌های دنیا از همان سال برگزاری برای سال بعد برنامه‌ریزی می‌کنند.
وی با ذکر مثالی در این خصوص افزود: سال 2003 در نمایشگاه جیتکس شرکت کردیم، روز آخر نمایشگاه مجری از ما پرسید که برای سال آینده می‌خواهید غرفه شما کجا باشد زیرا غرفه شرکت ارتقا یافته و می‌توانید به سالن دیگری بروید.
وی گفت: در واقع برنامه‌ریزی‌های این چنینی می‌تواند به حضور بهتر و پررنگ‌تر شرکت‌ها کمک کند، نه مانند الکامپ که هنوز تکلیف مجری برگزارکننده آن مشخص نیست.

 ضرورت آسیب شناسی نمایشگاه‌ها
رییس هیات مدیره شرکت توسن همچنین با تاکید بر اینکه نمایشگاه‌های فناوری اطلاعات در کشور باید آسیب شناسی شوند، گفت: هم‌اکنون هدف بسیاری از تشکل‌های خصوصی و سازمان‌های دولتی فقط برگزاری نمایشگاه است بدون اینکه توجهی به کمیت و کیفیت نمایشگاه
شود.
وی افزود: باید پس از برگزاری نمایشگاه بایدآسیب‌شناسی صورت گیرد تا نقاط قوت و ضعف آن مشخص شود اما این امر در نمایشگاه‌های کشورمان به هیچ وجه اجرایی نمی‌شود و متاسفانه به آن اهمیت هم نمی‌دهند.
وی در مورد ضرورت یکپارچگی نمایشگاه‌های حوزه فناوری اطلاعات کشور، گفت: نمایشگاه‌های IT کشور بسیار متعدد هستند و هیچ کدام با برنامه‌ریزی و هدف مشخص برگزار نمی‌شوند، مسولان صنف باید دقت نظر بیشتری در این رابطه داشته و نمایشگاه‌ها را مدیریت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :