آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47852
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1392 11:49
تعداد بازدید : 799

زنگ تفریح

بازی هوشمند برای هوشمند‌سازی؛ suodoku
سال‌ها پیش که بازی‌های تحت وب، بازی‌های کامپیوتری یا بازی‌هایی که روی گوشی‌های هوشمند و تبلت اجرا می‌شوند وجود نداشت، برای تقویت ذهن و افزایش تمرکز،  پیشنهاد می‌دادند جدول حل کنیم. مجلات تاریخ گذشته یا جدید جدول روی میز یا توی کیف بسیاری از ما بود. فرصت کوتاهی اگر داشتیم، در محل کارمان یا در اتوبوس هنگامی که در ترافیک گیر افتاده بودیم، مجله تاریخ گذشته جدول‌مان بود که به دادمان می‌رسید. امروز هنوز جدول‌‌ها محبوب هستند. محبوب‌ترین‌شان هم جدول سودوکو است که حتی روی قوطی‌های کبریت هم چاپ شده است. اما دیگر خبری از مجله‌های تاریخ گذشته نیست.
امروز اپلیکیشن Suodoku روی ابزارهایی که تحت سیستم عامل اندرویید کار می‌کنند محبوبیت زیادی دارد. با اجرای این اپلیکیشن، درحالی‌که خود را با یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌ها مشغول می‌کنید، خود به خود چابکی و سرعت فعالیت مغز خود را نیز افزایش می‌دهید.

کلکسیونی برای تقویت ذهن؛ Mind Game
هر چند این روزها برخی از کارشناسان از بازی‌های موبایلی و کامپیوتری تعریف خوبی نمی‌کنند و معتقدند باعث آسیب‌های اجتماعی و حتی جسمی می‌شوند اما هستند بازی‌هایی که به تقویت ذهن شما کمک می‌کنند و موجب پویایی ذهن شما می‌شوند. اپلیکیشن Mind Game مجموعه‌ای از بازی‌های مناسب با سن شما را یک جا جمع کرده است. هنگامی که این بازی را اجرا می‌کنید سن شما را از شما می‌پرسد و بیش از 15 بازی متنوع در اختیار شما  قرار می‌دهد.

فضا سازی با صدا؛ Soundrown
بسیاری از ما دوست داریم هنگام کار، با صداهایی که دوست داریم تمرکز کنیم. یا شب‌هایی که بی‌خواب هستیم، عصرهایی که برای استراحت توی صندلی راحتی‌مان فرو رفتیم دل‌مان می‌خواهد با موسیقی یا صداهایی که دوست داریم بشنویم تمرکز کنیم. صدای باران، موج، سوختن چوب، صدای پرندگان یا حتی صدای شب. اپلیکیشن‌های زیادی هستند که برای شما موسیقی پخش می‌کنند با بک‌گراند این صداها. اما برایتان شاید جالب باشد که صدای کافی‌شاپ نیز به لیست این صداها اضافه شده است. سایت
 www.Soundrown.com علاوه بر صداهایی مانند صدای باران، سوختن چوب، شب و پرندگان، صدای کافی شاپ را هم به لیست خود اضافه کرده است؛ صدای صندوقدار، طبخ و سرو قهوه و مشتریان که میزهای کناری نشسته‌اند، فضای یک کافه را برای شما بازسازی می‌کند.

بازی گروهی؛ Heads High Up With Friends
وقتی دور هم جمع می‌شویم در خانه کافه پارک یا هر جای دیگری، دوست داریم برای سرگرم شدن بازی گروهی انجام دهیم. بازی محبوب بسیاری از ما هم پانتومیم است. دو گروه می‌شویم و یک نفر بازی می‌کند تا یک گروه جواب بدهد.  حالا یک اپلیکیشن در اختیار شما قرار داده شده است که برعکس پانتومیم است. یک گروه بازی می‌کند تا یک نفر جواب بدهد. یک نفر اپلیکیشن را اجرا کرده و گوشی را بالای سر خود می‌گیرد. روی صفحه نمایش یک اسم نوشته شده. دیگران باید بدون گفتن آن اسم، بازی کنند تا شما حدس بزنید کلمه روی صفحه نمایش چیست. شما در این بازی تنها 60 ثانیه فرصت دارید و جالب‌ترین نکته این است که این بازی از وقتی که شروع می‌شود به موبایل شما به صورت خودکار شروع به فیلمبرداری می‌کند و بازی، خاطره به یاد ماندنی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :