آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4784
تاریخ انتشار : 17 دی 1390 10:28
تعداد بازدید : 1075

Sonic CD

تاریخ همیشه با دنباله هایی که روی بازی های سگاCD عرضه شده، مهربان نبوده است و عمده این بازی ها، کلمه “شکست” را در ذهن مان تداعی می کنند. اما این کنسول هنوز هم که هنوز است، چند بازی اختصاصی به یاد ماندنی از سگا به یاد داریم که سونیک سی دی یکی از آنهاست.

 گروهی حتی می گویند سونیک سی دی را حتی می توان نامی دانست که موجب می شد سگا ارزش داشتن اش را داشته باشد. بعدها، عرضه سونیک برای کامپیوترهای شخصی و گیم کیوب نتوانست انتظارها را برآورده کند. اما خبر خوب برای علاقه مندان سونیک، انتشار  خبر عرضه آن برای کنسول های جدید بود.
Sonic CD همان بازی کلاسیک دوران سگاست. شما در نقش سونیک همان کارها را باید بکنید؛ بدوید، بچرخید و در همان دنیای خوش آب و رنگ بالا و پایین بپرید و دشمنان را از پا درآورید و در عین حال حلقه های جایزه را جمع آوری کنید.
در حالی که بازی های سونیک 2 و سونیک 3 دارای مراحل بازتری بودند و در آنها می شد این ور و آن ور افزایش دهنده های سرعت را هم پیدا کرد، اما در سونیک سی دی، طراحی مراحل بازی به گونه ای انجام گرفته که به اصل بازی وفادار باشد و پس زمینه ها و دکور صحنه شبیه همان بازی سگاست. این طراحی مراحل موجب می شود که رفتن به مرحله بعد چندان هم ساده نباشد و تله ها و دشمان زیادی را باید در این مسیر از سر راه بردارید.  به این ترتیب اگر بخواهید مسافتی طولانی را بدویدف کارتان گره می خورد.
یکی از مزیت های اصلی سونیک سی دی قدیمی که فروش اش را تضمین می کرد، قابلیت سفر در زمان آن بود که موجب می شد محدوده بازی بسیار گسترده شود.
در واقع هر مرحله از این بازی دارای 4 نسخه گذشته، حال، آینده خوب و آینده بد بود. . به هر زمانی هم که سفر می کردید با گرافیک، موسیقی و عناصر متفاوتی مواجه می شدید. در سفر به آینده هم عمده دنیا توسط دشمن سونیک دکتر اگمن تخریب شده است و سونیک برای اصلاح آینده گاهی لازم است که به گذشته سفر کند. این ایده جذاب در نسخه جدید بازی برای کنسول Xbox 360  هم عرضه شده و حتی بهتر از قبل درآمده است.
نکته جالب دیگر در عرضه این نسخه از بازی، امکان انتخاب بین موسیقی آمریکایی و ژاپنی بازی است. هرچند این بازی بازگشت موفقیت آمیزی به گذشته محسوب می شود، اما اشکال هایی هم به آن وارد است و خطاهای نرم افزاری هم در آن دیده می شود. اما به هر حال اگر علاقه مند به بازی های نوستالژیک هستید، سونیک سی دی انتخابی بسیار لذت بخش خواهد بود.


نقاط قوت:
قیمت خوب و تنوع پلات فورم
تبدیل یک بازی قدیمی محبوب با حفط اصل بازی و ارایه آن در محیط گرافیکی با وضوح بالا
برخورداری از مراحل متنوع افزوده

نقاط ضعف:
تغییراتی در هسته اصلی بازی داده شده که ممکن است به مذاق بعضی خوش نیاید.
بعضی صداها به دلیل مشکلات مجوز حذف شده است.

سازنده و ناشر: سگا
ژانر: اکشن
تاریخ انتشار: 20 دسامبر 2011
کنسول: PS3، Xbox360، PC، SCD


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :