آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47836
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1392 11:29
تعداد بازدید : 649

اشکالات کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت

یک کارشناس درباره مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش 20 درصدی قیمت پهنای باند اینترنت برای بعضی از شرکت ها گفت: این طرح اشکالات عمده و بسیاری دارد که یکی از آن ها تبعیضی است که بین شرکت ها قایل شده اند و این تبعیض باعث نارضایتی کاربران برخی از این شرکت ها خواهد شد.

ایسنا- علی ملکی، اظهار کرد: درحقیقت این مصوبه یک حالت همگن را به حالتی ناهمگن تبدیل می‌کند و دوگانگی و تضادی بین شرکت‌های PAP، ISPها و ISDPها بوجود می‌آید.
وی ادامه داد: ممکن است با خود بگویند که PAPها بصورت مستقیم سرویس را به کاربران ارایه می‌کنند، درحالی که بعضی از شرکت‌های ISP و ISDP با اجاره پورت‌های مخصوص به کاربران خانگی، سرویس دهی می‌کنند. پس در اینجا حق بعضی از کاربران خانگی ضایع خواهد شد.
این عضو سازمان نظام صنفی رایانه استان تهران در ادامه به از بین رفتن مشتریان شرکت‌های ISP و ISDP اشاره کرد و افزود: دیدگاهی بالا دستی وجود دارد که این نتیجه را به دنبال خواهد داشت. ممکن است بگویند که ISPها و ISDPها به شرکت‌های بزرگ سرویس می‌دهند و نباید تخفیف بگیرند. اما مگر خود شرکت‌ها از افراد تشکیل نشده‌اند و به آن‌ها سرویس نمی‌دهند؟ حال خود شرکت‌های بزرگ هم وقتی ببینند قیمت بعضی از شرکت‌ها پایین‌تر است، سرویس مورد نظر خود را از PAPها تهیه می‌کنند و این باعث از بین رفتن تعدادی از شرکت‌ها می‌شود.
ملکی تاکید کرد: به علاوه هیچ قانونی وجود ندارد که شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت به کاربر نهایی، پهنای باند خود را مانند شرکت‌های ISP و ISTP در اختیار سایر شرکت‌های بزرگ بگذارند. درحقیقت PAPها می‌توانند همان امکانات را با 20 درصد قیمت پایین‌تر ارایه دهند که این عادلانه نیست.این کارشناس در پایان تفاوت قیمت سرویس‌ها را عاملی برای نابودی بعضی از شرکت‌های اینترنتی دانست و گفت: خریدار به دنبال جنس ارزان است حال چه تجاری باشد چه کاربر نهایی و به سمت قشری خاصی از شرکت‌ها جلب می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :