آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47832
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1392 11:22
تعداد بازدید : 626

پرونده بازگشت موبایل به مدارس بسته شد

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان بررسی های کارشناسانه در رابطه با تاثیر موبایل بر جریان یادگیری دانش آموزان گفت: طبق این بررسی ها موبایل مخل یادگیری شناخته شد و ورود آن به مدارس همانند گذشته همچنان ممنوع اعلام می شود.

تسنیم - مهدی نوید ادهم در رابطه با سرانجام بررسی‌های شورای عالی آموزش و پرورش برای ورود موبایل به مدارس اظهار داشت:‌ بر اساس مصوبات موجود ورود هر وسیله‌ای که مخل جریان یادگیری می‌شود به مدرسه ممنوع است اما این سوال مطرح شد که آیا موبایل مخل جریان یادگیری است یا خیر؟‌ بنابراین بررسی‌های کارشناسی را در این زمینه انجام دادیم.وی افزود:‌ در جریان این بررسی‌ها و مطالعات تطبیقی در نظام آموزش و پرورش سایر کشورها به این نکته رسیدیم که در اغلب کشورهای جهان ورود موبایل به مدارس ممنوع است. در کشورهای شرقی بیشتر از جنبه مسائل اخلاقی و رد و بدل شدن بلوتوث‌های غیراخلاقی، ورود موبایل به کلاس درس ممنوع است و در کشورهای غربی نیز به دلیل اینکه ورود موبایل به کلاس درس باعث عدم تمرکز و پرت شدن حواس دانش آموزان می‌شود مانع ورود این وسیله به کلاس درس می‌شوند.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد: از نظر آموزشی و تربیتی ورود موبایل به کلاس درس به ویژه موبایل‌هایی که قابلیت‌های بالایی دارند مانع یادگیری می‌شود بنابراین با ورود آن به کلاس درس مخالف هستیم. اغلب مخاطبان ما یعنی معلمان، خانواده‌ها و اکثر دانش آموزان مخالف ورود موبایل به کلاس درس هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :