آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4773
تاریخ انتشار : 17 دی 1390 9:58
تعداد بازدید : 524

افزایش ضریب نفوذ اینترنت زيرساخت شهر الکترونيکي است

به گفته یک کارشناس IT افزايش ضريب نفوذ اينترنت، سرمايه گذاري در حوزه ICT، گسترش خدمات الکترونيکي و تربيت افراد مستعد در اين زمينه از زيرساخت هاي الکترونيکي مورد نياز شهر الکترونيکي است.

ایسنا- پرويز صيادي كارشناس فناوري اطلاعات با بيان اين مطلب اظهار كرد: در شهر الکترونيکي افراد بايد توانايي انجام همه امور مربوط به خود را از هر مکان و در هر زمان را با بهترين کيفيت داشته باشند. يعني شهروندان بايد در ادارات، منازل و حتي در سفر توانايي انجام و پيگيري امور خود را به‌راحتي و بدون نياز به مراجعه حضوري و با استفاده از ابزارهاي الکترونيکي
داشته باشند.
 وي تصريح كرد: در اين سيستم شهروندان از امکانات يکسان و برابر براي انجام امور برخوردار خواهند بود و برخلاف ساختار شهري فعلي است که افراد زيادي عملا به دلايل مختلف مانند بعد مسافت و فواصل متفاوت تا مراکز خدمات، محدوديت ساعت کار ادارات و غيره، امکان استفاده برابر و يکسان از خدمات را از دست مي‌دهند، در حالي که در شهر الکترونيکي شهروندان خدمات مورد نياز خويش را به سهولت و با صرف زمان و هزينه‌اي بسيار کم‌تر دريافت مي‌کنند.
 صيادي پايين بودن سطح فرهنگي مردم و نداشتن آشنايي کافي با اينترنت را براي مخاطبان از دلايل ضعف زيرساخت اجتماعي اين مقوله دانست و افزود: اگر مخاطبان عام متولي اصلي IT نباشند و به فرهنگ استفاده از اينترنت ناآشنا باشند، در مقابل تغييرات مقاومت مي‌کنند، به همين خاطر آموزش و فرهنگ‌سازي براي افراد جامعه از اولويت خاصي برخوردار است و نظام کارآمد از راه دور جزو مهمترين فعاليت‌ها براي ايجاد يک شهر الکترونيکي است.
 اين كارشناس ايجاد شهر الکترونيک را شامل اجراي چند مرحله دانست و افزود: پيدايش، ارتقا، تعامل، تراکنش و يکپارچه‌سازي از جمله مراحل اجراي يك شهر الكترونيكي است، چراكه در اجراي شهر الکترونيکي، بايد به طرح شيوه زندگي الکترونيکي توجه داشت.
به گفته وی سبک زندگي سنتي براي جامعه اطلاعاتي تضادها و ناهنجاري خاصي را به دنبال خواهد داشت. بنابراين هر الگوي مناسب زندگي، با توجه به شرايط فرهنگي و اجتماعي جامعه مورد نظر و مناسب در جامعه اطلاعاتي، يکي از برنامه‌هاي شهرهاي الکترونيک است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :