آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4765
تاریخ انتشار : 17 دی 1390 9:40
تعداد بازدید : 503

رییس کمیته مخابرات مجلس:

نقش وزارت ICT و رگولاتوری در هماهنگی اپراتورها بیشتر شود

رییس کمیته مخابرات مجلس با ابراز نگرانی از وضعیت اپراتور سوم تلفن همراه اعلام کرد: نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) در هماهنگی اپراتورها باید بیشتر و پررنگ تر شود.

موبنا- علی مطهری با اشاره به بحث اپراتورهای تلفن همراه با بیان اینکه از روند فعالیت اپراتور سوم نگران هستم، گفت: این اپراتور که اخیرا به صورت آزمایشی در کرج آغاز به کار کرده و اکنون نیز شرایط سیم‌کارت‌های خود را اعلام کرد به نحوی که پیش‌بینی می‌شود وضعیت پیش روی آن نگران‌کننده است.
رییس کمیته مخابرات مجلس افزود: فکر می‌کنم مدیریت اپراتور سوم باید حواسش را جمع کنند چون بیشترین ضرر متوجه این اپراتور است.
وی گفت: همکاری و تعامل اپراتورهای تلفن همراه با هم ضعیف است.
مطهری افزود: اپراتورها می‌توانند امکانات‌شان را برای سرویس‌دهی هرچه بهتر به مشترکان و کاربران تلفن همراه به اشتراک بگذارند و این رویکردی ضروری است.
رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) در هماهنگی اپراتورها باید بیشتر و پررنگ‌تر شود.
وی بیان کرد: در تولیدات سخت افزاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نسبت به سایر کشورهای پیشرو وضعیت مناسبی نداریم و رشد قابل ملاحظه‌ای نیز نداشته‌ایم.
وی عنوان کرد: این در حالی است که چین صنعت مخابرات کشور ما را قبضه کرده و در سیطره خود گرفته است. مطهری گفت: بحث تولید داخلی مبحثی طولانی و مفصل است که بخشی از آن مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه می‌شود. در این راستا استراتژی حمایت از تولید داخلی باید تغییر یافته و توانمندی‌هایی که از گذشته در کشور در زمینه تولید داخلی داریم باید مورد توجه بیشتر قرار گرفته تا بر‌اساس آن نتایج بهتری نیز حاصل شود.
رییس کمیته مخابرات مجلس افزود: در همین زمینه ما در مجلس حاضریم قوانین مربوط به این حوزه را اصلاح کنیم که از حداکثر توان داخلی استفاده شود که البته قانونی تحت این عنوان نیز وجود دارد که باید به روز شود.
مطهری گفت: بحث سرویس‌های حوزه ICT و موبایل که امروز مطالبه به حق مشتریان است توجه جدی می‌طلبد، سرویس‌های ارزش افزوده مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزه همه پدیده‌های فیزیکی را با الکترونیک آمیخته است.
رییس کمیته مخابرات مجلس افزود: نمایشگاه‌های حوزه مخابرات و ارتباطات باید به نمایش سرویس‌های جدید دنیا و آخرین تکنولوژی‌های روز با ایجاد فضای تبادل اطلاعات و تجربیات برای متخصصان و کارشناسان بپردازند.
وی تاکید کرد: در همین راستا ایجاد فضای هم اندیشی و استفاده از تجربیات مطرح و موفق جهان برای شناخت هرچه بهتر متخصصان کشور بسیار مورد نیاز است و این مساله‌ای است که با برگزاری کنفرانس‌های علمی و فرهنگ‌سازی لازم همچون برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی شهروند الکترونیک و تلفن همراه می‌توان با احراز شرایط روز جهان توسط اندیشمندان به آن دست یافت البته که حضور مسوولان و اجرای مفاد به دست آمده از اهمیت بالایی برخوردار است.
مطهری با بیان این مساله بیان کرد: اگر کارشناسان و متخصصان در چنین شرایطی قرار گیرند و به بررسی وضعیت موجود بپردازند در فضایی که مسوولان نیز در آن حضور دارند می‌توان به رفع چالش‌های بررسی شده پرداخت و برنامه‌های اجرایی دقیقی برای رشد و توسعه حوزه‌های تکنولوژی، ارتباطاتی، مخابراتی و موبایل ICT طراحی کرد و به پر کردن شکاف دیجیتالی ایران با کشورهای پیشرو پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :