آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47632
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1392 10:11
تعداد بازدید : 975

اپراتورهای مخابراتی پارسال 14هزار میلیارد تومان درآورده اند

به گفته معاون حقوقی امور دولت و مجلس در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید تلاش شود نقش پست و پست بانک در توسعه ملی ارتقا یابد زیرا این امور بهره وری جامعه را در افزایش می دهند.

ایسنا- مرتضی براری در جلسه هم‌اندیشی مدیران ادارات تابعه و دارندگان پروانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: پست، امین مردم است و باید تلاش کند نقش خود را در زندگی مردم و توسعه کشور پررنگ‌تر کند. در دولت کنونی هدف ارتقاء و توسعه جایگاه پست و پست‌بانک است.
وی تصریح‌ کرد: در مجلس مصوبه‌ای تصویب شده که باید تلاش شود سهم زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات از این مصوبه شامل پست و مخابرات با هم افزایش یابد. همچنین اخیرا مصوبه دیگری در کمیسیون منابع مبنی بر ایجاد سازمان پست ‌تصویب شده که قدرت خوبی نیز به آن داده شده است و انتظار می‌رود 6 ماه بعد از تصویب در صحن علنی مجلس بتواند به حداقل دو اپراتور پستی مجوز دهد.
وی خاطرنشان‌کرد: هدف پست‌بانک کمک به قشر روستایی و محروم جامعه است؛ بنابراین باید به پست‌بانک کمک شود تا بتواند این وظیفه را به خوبی انجام دهند.
براری بیان‌کرد: در سال‌ گذشته 9 هزار میلیارد تومان درآمد مخابرات بوده که 6100 میلیارد تومان آن مربوط به همراه‌اول، 2900 میلیارد تومان مربوط به تلفن‌های ثابت، تقریبا 4300 میلیارد تومان آن مربوط به درآمد ایرانسل و 700 میلیارد تومان آن مربوط به سایر اپراتورها بوده
است.
وی خاطرنشان‌کرد: در بودجه 93 اعتبارات خوبی برای وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده که پست بانک باید سهم خود را از این بودجه افزایش دهد. همچنین در بودجه 93 به حوزه زیرساخت اجازه ترانزیت بین‌المللی داده شده است.
وی گفت: پست بانک می‌تواند با همکاری سرمایه‌گذاران سرمایه خوبی جذب کند. ما در برنامه پنجم توسعه به 4 ترابایت پهنای باند نیاز داریم و باید دید چقدر از این بازار اینترنت سهم خوزستان است که باید سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی استان را به این سمت سوق
داد.
معاون حقوقی امور دولت و مجلس در وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت: در بودجه 93 همچنین 90 میلیارد تومان وجوه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده که ضروری است خوزستان سهم خود را از این رقم شفاف کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :